Львів'янин Ігор Мартинів переміг у конкурсі від української Вікіпедії "Вікі любить пам'ятки". Його відео про Церкву Святого Дмитра у селі Матків Львівської області високо оцінили члени журі.
А інше відео Ігоря про палац Бруницьких у селищі Великий Любінь здобуло другу сходинку. Про свою перемогу львівський відеограф дізнався із Facebook. Каже, окрім нього подали свої роботи онлайн близько 80 митців.
"Я знімав відео про Церкву у Маткові у травні. Туди я потрапив, коли ми знімали промоційне відео для Львівщини. Я їздив всією областю, але вирішив, що саме про цю церкву зроблю окреме відео. Ця церква цікава сама по собі, хоча такого типу церков є багато, але саме ця дуже гарно збережена. Гарні краєвиди навколо, Карпати", — розповів Ігор Мартинів.
Чи буде за перше місце певна винагорода автор не знає, однак радіє перемозі. Навіть без того Ігор каже, що не припиняє знімати відео про пам'ятки. Він створив свій YouTube-канал. Там поширює відео.
"Знімаю про пам'ятки, тому що це цікаво. Мені цікава тема історичної спадщини, а також люблю архітектуру", — додає Ігор Мартинів.
Церква у карпатському селі Матків споруджена у 1838 році і освячена як храм Собору Пресвятої Богородиці. Будували храм майстри Іван Мельникович та Василь Іваникович. Дзвіницю, що стоїть поруч, звів у 1924 майстер Михайло Веклич. Перед самою війною, у 1939 році, храм суттєво відремонтували, а вже після війни радянська влада її закрила.
Святиня стояла зачиненою понад 40 років, а у 1989 році її знову відкрили і освятили на честь Святого Дмитра. Влітку 2010 блискавка влучила в церкву. Вона зайнялася, однак від знищення пам'ятку врятувала автоматична протипожежна система.
Первісно храм повністю був вкритий ґонтом, однак від 1928 року дах під бляхою, а стіни оббиті дошками. 2013 року Дмитрівську церкву у Маткові внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Бойківський тип дерев’яного храму більшість фахівців називає вершиною дерев’яної української архітектури. Всього збережено 70 храмів такого типу.
Читайте також
Фото храму на Львівщині стало найкращим у конкурсі "Вікі любить пам'ятки"
Wiki Loves Monuments. Обрані 10 найкращих фото пам'яток культури України 2020 року
Україна, пандемія та білки. Які статті читали українці у Вікіпедії у 2020 році