Військовий 100 окремої механізованої бригади Олександр — командир відділення безпілотних авіаційних систем 1 стрілецького батальйону. Він виконує бойові завдання в Торецьку Донецької області: керує дронами, знешкоджуючи наземні цілі.
Історію захисника 27 березня розповіли у пресцентрі волинської бригади.
У цивільному житті чоловік працював на будівництві, але в лютому 2022 року став на захист України. Перший бій наш герой прийняв у березні 2022-го на Київщині в складі одного з батальйонів ще на той момент 100 бригади територіальної оборони.
"Перед виходом на бойові позиції мені видали кулемет ПКМ, або просто «покемон». Я тоді був одягнений трошки по-військовому, трошки по-цивільному. Один із моїх побратимів, побачивши цю картину, сказав: "Ой лишенько". Так і отримав позивний "Лихо", — пригадав боєць.

Разом із підрозділом Олександр обороняв підступи до столиці, стримував ворога в Серебрянському лісі та воював на Покровському напрямку. Зараз 24-річний захисник виконує бойові завдання як оператор дрона у Торецьку.
"Були моменти, коли доводилося виводити хлопців чистим полем під ударами ворожих дронів та артилерії. Тож, аби вижити, треба було бути дуже уважним і швидко орієнтуватися на місцевості", — сказав військовий.
До служби дронарем Дронар — оператор або пілот безпілотникаОлександр служив у піхоті й тривалий час виконував функції провідника: супроводжував та виводив бійців з позицій.
"Під час одного із завдань в Торецьку ми з побратимом потрапили під ворожі скиди. Один зі снарядів розірвався прямо біля мене. Я встиг сховатися за дверима, які в той момент послужили таким собі щитом. Внаслідок вибуху ми отримали поранення і дві доби продовжували тримати оборону позиції", — розповів боєць.

Окрім виконання бойових завдань, військовослужбовець займається підготовкою пілотів та операторів безпілотників. З його слів, за два тижні з бійця-піхотинця можна зробити оператора БпЛА, якщо є хист і бажання навчатися.
Воювати Олександр планує до перемоги України у війні з Росією, а після повернення до цивільного життя займеться зніманням весільних подій з квадрокоптера.
Що відомо про бойовий шлях 100 механізованої бригади
У квітні 2023-го бійців 100-ї бригади передислокували для виконання бойових завдань на сході. З весни 2023-го військові бригади неодноразово звітували про успіхи на передовій і знищення російського озброєння, техніки та особового складу. У червні бригада відзначила на передовій п'яту річницю від дня створення.
За час боїв на сході, кажуть військові, волинські бійці не здали жодної позиції. В липні 2023 президент України Володимир Зеленський вручив 100-й Окремій бригаді Тероборони Волині відзнаку "За мужність та відвагу".
Восени 2023-го 51-й окремий Камінь-Каширський батальйон бригади підсилили танковим підрозділом. Наприкінці березня 2024-го 100 окрему бригаду територіальної оборони офіційно реорганізували в 100 окрему механізовану бригаду. Таке рішення ухвалило Командування Збройних сил України.
У квітні 2024-го підрозділи 100 механізованої бригади приступили до виконання бойових завдань на Донецькому напрямку. Після цього в червні цього року бійці "Сталевої сотки" повернулися з передової на відновлення. З серпня 2024 року 100 ОМБр знову повернулася до виконання бойових завдань на східній ділянці фронту.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.