"Перша мандрівна бібліотека України": до Луцька приїхали працівники Луганської книгозбірні

"Перша мандрівна бібліотека України": до Луцька приїхали працівники Луганської книгозбірні

До Луцька приїхала команда працівників Луганської обласної бібліотеки. На Волинь вони прибули в рамках проєкту "Мережевий бібліотечний шелтер".

Як розповіла Суспільному головна бібліотекарка книгозбірні Юлія Лисюк, свій заклад нині називають "Першою мандрівною бібліотекою України", влаштовують зустрічі з читачами у різних містах, спілкуються із земляками з Луганщини, проводять лекції, організовують виставки.

"Наш маршрут — Черкаси-Київ-Луцьк. На Волинь привезли антилекцію з української літератури, — додала Юлія Лисюк. — Власне самі ми зі Старобільська, адже бібліотека спочатку була релокована з Луганська до Старобільська, а з початку повномасштабного вторгнення ми переїхали до Черкас. Частина працює там. А частина — у мандрівні бібліотекарі".

Луганська обласна бібліотека у Луцьку — Анастасія Літашова і Юлія Лисюк
Працівниці Луганської бібліотеки Анастасія Літашова і Юлія Лисюк. Суспільне Луцьк

У Волинські обласній бібліотеці для юнацтва луганські бібліотекарі презентували мандрівну антилекцію за повістю Івана Франка “Перехресні стежки”.

Луганська бібліотека у Луцьку
Зустріч у юнацькій бібліотеці у Луцьку. Суспільне Луцьк

Зі слів заступниці директора Луганської обласної бібліотеки Анастасії Літашової, під час виїзду з окупованого Старобільська працівники бібліотеки змогли взяти з собою техніку для дистанційної роботи та документи. В окупації лишилося понад 12 тисяч книжок.

"Ми виїжджали останні з Юлею та її чоловіком, проїхали 6 чи 7 блокпостів, це було страшно, тому що ти не знаєш що тебе очікує, — пригадує жінка. — Потім виїхала інша частина людей, тобто ми виїжджали власне без своїх сімей, це було усвідомлене рішення, що ми беремо ноутбук, беремо валізу з речами і просто їдемо працювати".

Бібліотекарі з Луганська перебуватимуть на Волині три дні, сказала керівниця Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова. 1 травня гості проведуть дискусію на тему "Культурний зв'язок між регіонами: перетини і виклики", а також познайомляться з роботою інших бібліотек Волині.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок