У місті на Волині планують перенести пам'ятник радянським воїнам: треба дозвіл Мінкульту

У місті на Волині планують перенести пам'ятник радянським воїнам: треба дозвіл Мінкульту

Обеліск радянським воїнам у Володимирі
Обеліск радянським воїнам на площі Героїв у Володимирі, який планують перенести, лютий 2024 рік. Фото: Володимирська міська рада

У Володимирі планують перенести пам’ятку історії місцевого значення "Могила братська радянських воїнів, пам’ятник на честь радянських воїнів". Таке рішення ухвалили депутати під час сесії.

Про це повідомили на сайті Володимирської міської ради і зазначили, що для перенесення братської могили тепер потрібне погодження Міністерства культури та інформаційної політики.

Під час сесії головний архітектор міста Тарас Киба розповів: сам обеліск перебуває в незадовільному стані, він похилився та може впасти, також він не несе ніякої архітектурної та історичної цінності.

Під плитою можливо є поховання трьох солдатів часів Другої світової війни
Під плитою можливо є поховання трьох солдатів часів Другої світової війни. Фото: Володимирська міська рада

Дозвіл міністерства, каже архітектор, потрібний, бо під плитою можливо є поховання трьох солдатів Другої Світової війни і щоб це дослідити потрібне погодження.

"Є також відомості, що на кладовищі села Шахтарське Поромівської громади знаходиться могила з іменами тих самих трьох солдатів, які зазначені й на меморіальній плиті обеліска, тому виникають сумніви щодо наявності цих поховань саме на площі Героїв", — каже Тарас Киба.

Останки військовослужбовців, якщо вони там є, планують переховати на місцевому кладовищі "Федорівське", а на площі Героїв зробити капітальний ремонт.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок