У місті на Волині демонтували пам'ятний знак. На черзі – радянське панно

У місті на Волині демонтували пам'ятний знак. На черзі – радянське панно

У місті на Волині демонтували пам'ятний знак. На черзі – радянське панно
. Декомунізація в Нововолинську, 22.11.2022 року. Фото: Нововолинська міськрада

В рамках декомунізації у місті Нововолинськ 22 листопада знесли плиту – пам'ятний знак оборонцям укріпрайону поблизу ліцею №1. Демонтажу підлягають ще два об'єкти, – розповів Суспільному Нововолинський міський голова Борис Карпус.

200-кілограмову плиту за допомогою ломів демонтували чотири працівники "Виробничого управління комунального господарства Нововолинської міськради" за допомогою трактора-навантажувача.

Знак, сказав міський голова, буде знаходитися на території комунального підприємства.

У місті на Волині декомунізували пам'ятний знак. На черзі – радянські "зірки"
Комунальники працюють на об'єкті. Фото: Нововолинська міськрада

"На останній черговій сесії було прийняте рішення депутатами міської ради з ініціативи громадськості. Зноситимуть об'єкти, які належать територіальній громаді", – зазначив посадовець.

Також під дію декомунізаційного закону підпадають радянські мозаїчні панно на фасадах будинків у центрі міста, які знесуть згодом. Крім того, зі слів Бориса Карпуса, в місті є знак із радянською символікою, що знаходиться на приватній території, тож міськрада надіслала рекомендацію власнику про демонтаж. Де саме в місті такий знак розташований – міський голова не називає.

У місті на Волині декомунізували пам'ятний знак. На черзі – радянські "зірки"
Плита, котру знесли 22 листопада. Фото: Нововолинська міськрада

Довідково: Пам'ятний знак оборонцям укріпрайону встановили в місті у 2005 році на 60-річчя "Великої Перемоги".

Що відомо

  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку – демонтувати.
  • У листопаді 2021-го до Луцької міської ради звернувся лучанин Назарій Тарнавський із проханням демонтувати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави". Меморіал Вічної слави в місті відкрили у 1976 році, тоді й встановили 11 барельєфів із комуністичною символікою часів Радянського союзу.
  • Демонтаж радянської символіки (20 бронзових зображень та написів) на меморіальному комплексі "Вічна Слава" розпочали у квітні 2022-го. Робітники підрядної фірми прибирали зірки з серпом і молотом, радянські ордени та написи. Також у рамках декомунізації в Луцьку почали перейменовувати вулиці.
  • Навесні цього року на меморіальному комплексі "Вічна Слава" змінили дату початку Другої світової війни, зокрема замінили цифри "1941" та "1939".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок