Перейти до основного змісту
Лучанин просить прибрати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави". Що кажуть в міськраді

Лучанин просить прибрати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави". Що кажуть в міськраді

Лучанин просить прибрати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави". Що кажуть в міськраді
. Суспільне Волинь

Лучанин Назарій Тарнавський просить демонтувати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави". Посилаючись на Закон про декомунізацію, з подібною заявою він звернувся до Луцької міськради.

Як розповів Суспільному Назарій Тарнавський, на його думку, така символіка негативно впливає на патріотичне виховання молоді. "Люди дивляться на це все і у свідомості відкладається, що це ніби нормально", – каже чоловік.

Лучанин пропонує демонтувати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави"
Суспільне Волинь

Меморіал Вічної слави у Луцьку відкрили у 1976 році. Тоді й встановили 11 барельєфів із комуністичною символікою часів Радянського союзу, – розповів начальник міського відділу охорони культурної спадщини Олександр Котис. З його слів, прибрати символіку не можуть, бо Меморіал є твором мистецтва.

Барельєфи комуністичної символіки на меморіалі "Вічної слави"
сусп

"Відповідно до ст. 4 Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму: у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом; на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань.Закону про декомунізацію твори мистецтва, які створені до набрання чинності цього закону не підлягають демонтажу, так само як поховання, які є на меморіалі", – зазначив Олександр Котис.

Начальник міського відділу охорони культурної спадщини каже: відповідно до закону зміни в архітектурі комплексу можливі лише за погодження профільного Міністерства. "У 2016 році відповідний запит у міністерство надіслали, згоди тоді не отримали", – розповів Олександр Котис.

Додає: Міністерство культури порадило створити обласну експертну раду, яка б визначила художню цінність цих барельєфів. Її досі не створили.

Суспільне поцікавилося, що думають лучани про радянську символіку на меморіалі "Вічної слави".

Зі слів Олександра Котиса, через те, що немає однозначної думки щодо демонтажу комуністичної символіки, то скоріше за все Меморіал залишиться у теперішньому вигляді.

Що відомо

  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно яких усі paдянські нaзви потрібно змінити, paдянську символіку – демонтувати.
Топ дня
Вибір редакції
На початок