Матерям двох загиблих захисників з Волині президент вручив нагороди синів

Матерям двох загиблих захисників з Волині президент вручив нагороди синів

Матерям двох загиблих захисників з Волині президент вручив нагороди синів
Вручення нагород загиблих синів Романа Марценюка та Миколи Цюрика їхнім матерям, червень 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

Президент України вручив орден "Золота Зірка" двом волинянкам. Їхні сини Роман Марценюк та Микола Цюрик загинули минулого року, захищаючи Україну.

Нагородження відбулось 6 черевня у Києві, у Білій залі Героїв України Маріїнського палацу, — повідомили у другому відділі Володимир-Волинського районного терцентру комплектування та соціальної підтримки.

Що відомо про Романа Марценюка

Роман Марценюк був навідником танкового взводу. Служив у 14-ій окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого та загинув 12 березня, відбиваючи атаку росіян в напрямку селища міського типу Макарів на Київщині.

Мамі загиблого захисника президент України вручив нагороду сина
Загиблий військовослужбовець з Волині Роман Марценюк. Фото: Другий відділ Володимир-Волинського РТЦК та СП

Як зазначили на сторінці терцентру комплектування, відбиваючи атаку російських військових в напрямку селища Макарів, танкісти знищили кілька одиниць бронетехніки противника.

Для підтримки наступаючих сил війська РФ залучили артилерію. Внаслідок шквального артилерійського обстрілу український танк було підбито. З екіпажу вдалося врятуватися лише пораненому механіку-водію, а солдат Марценюк та його бойовий командир загинули.

28-річного Романа Марценюка поховали з військовими почестями 15 березня 2022 року у селі Грибовиця, біля Нововолинська. У військовослужбовця залишилась донька Дарина.

Що відомо про Миколу Цюрика

Микола Цюрик був жителем Каменя-Каширського. З початку збройної агресії Росії проти України у 2014-му добровільно став до лав захисників. Після демобілізації повернувся додому, був зарахований до оперативного резерву першої черги.

Матерям двох загиблих захисників з Волині президент України вручив нагороди синів
Загиблий військовослужбовець Микола Цюрик. Фото: Камінь-Каширська військова адміністрація

24 лютого 2022 року, у день повномасштабного російського вторгнення, знову пішов добровольцем захищати Україну.

Загинув Микола Цюрик у результаті ворожого обстрілу 12 березня 2022 року.

Довідково: орден "Золота Зірка" – нагорода, що вручається особі, відзначеній званням "Герой України" за здійснений нею видатний геройський вчинок.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок