У Луцьку обирали найгарнішу паску

У Луцьку обирали найгарнішу паску

У Луцьку обирали найгарнішу паску
Під час мистецького дійства збирали гроші на потреби 100-ої бригади ТРО Волині. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцькому палаці культури відбулося мистецьке дійство "З вірою у великоднє диво перемоги!". Під час події відбувся конкурс, де обирали найгарнішу паску, – розповіла Суспільному співорганізаторка Тетяна Шершень.

Пасхальна мистецька імпреза відбувається у рамках благодійного проєкту "Весна, що наближає перемогу", під час якого збирають гроші на потреби 100-ої окремої бригади тероборони.

У рамках мистецького дійства організували виставку гончарних виробів. Свої роботи в експозиції представив майстер Анатолій Філозоф. З його слів, його свищики зроблені із глини, видобутої у місті Слов'янськ на Донеччині.

У Луцьку відбулося мистецьке дійство "З вірою у великоднє диво перемоги!"
Свищики та глиняні сувеніри, які виготовив гончар Анатолій Філозоф. Фото: Суспільне Луцьк

Анна Кравчук та Іван Борт змагаються в конкурсі "Патріотична паска". Вони презентують авторські кондитерські пасхальні вироби.

"Спочатку я пекла з бабусею та мамою за одним рецептом, а потім знайшла свій рецепт. Це рецепт саме цієї паски. Вона із цукатами, із коньяком, із цедрою лимона, із родзинками", – розповідає учасниця конкурсу Анна Кравчук.

На Великдень у Луцьку обирали найгарнішу паску
Учасниця конкурсу Анна Кравчук. Фото: Суспільне Луцьк

Учасник конкурсу "Патріотична паска" Іван Борт каже, що перший торт спік у дев'ять років. Після цього зрозумів, що буде кондитером. На приготування паски, – говорить, – витратив дев'ять годин. Прикрасив її голубами, як символами миру та оздобив у жовто-блакитних кольорах.

Зі слів Тетяни Шершень, переможців конкурсу визначали за кількістю зібраних паперових вподобайок. Найкращу паску переможницю конкурсу продадуть під час аукціону. Усі кошти, виручені із благодійної акції, спрямують на допомогу ЗСУ.

Що відомо

  • Луцька художниця Віра Конська, яка зібрала колекцію писанок, розповіла про традиційні волинські візерунки та мотиви, які були популярні на Поліссі.
  • Митець Анатолій Бойко із Володимира, якого називають "Волинським Фаберже", до Великодня презентував новий експонат із яєчних шкаралуп. Композицію майстер розмістив на ювелірній смолі з бурштиновою крихтою.
  • Історикиня з Луцька розповіла про великодні традиції волинян та жителів Полісся, про забави, обряди і пасхальні повір'я.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок