Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку
. Фото: Суспільне Луцьк

"Гостинний дворик", який влітку в Луцьку облаштували волонтери, пошкоджений будівельною технікою, також на території знесли намальований мурал. Що буде далі з громадським простором вирішували у Луцькій міській раді 12 січня.

Про це розповів Суспільному голова громадської організації "Семиярусна гора" Любомир Дмитришин, який влітку разом із волонтерською організацією "Будуємо Україну разом", долучився до створення публічного громадського простору на території двору Прайзлерів, пам'ятки архітектури кінця 1880-их років.

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку
Любомир Дмитришин показує пошкоджену будівельною технікою територію "Гостинного дворика". Фото: Суспільне Луцьк

Нині територія "Гостинного двору" на Кафедральній, 4 у Луцьку пошкоджена важкою технікою, більше нагадує болото, – каже Любомир Дмитришин.

"Були пошкоджені багаторічні рослини та декоративне каміння важкою технікою. Це було зроблено досить брутально. На одній з будівель був мурал, намальований волонтерами. Міська влада без жодних попереджень його зруйнувала", – говорить Любомир Дмитришин.

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку
Мурал, якого вже немає. Фото: Го "Семиярусна гора"

З його слів, громадська організація "Семиярусна гора" та міська рада підписали меморандум про те, що жодні роботи на Кафедральній, 4 не будуть проводитися без громадських слухань. Нині ж волонтери бояться, аби ймовірний власник не переробив усе на свій лад.

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку
Усі роботи з облаштування Гостинного дворика робили волонтери. Фото: Суспільне Луцьк

Сьогодні, 12 січня, у міській раді волонтери та чиновники домовились про проведення громадських слухань щодо майбутнього "Гостинного двору" Прайзлерів. Керівник департаменту молоді та спорту Володимир Захожий говорить: мурал у дворику був на старому гаражі, що підлягав під знесення.

"Двір, коли облаштовувався, ми відразу проговорювали, що ставимо все не стаціонарно", – говорить Володимир Захожий.

Що буде з "Гостинним двориком" у Луцьку
Будівля, у дворі якої облаштували публічний простір, є пам’яткою архітектури. Фото: Суспільне Луцьк

Оскільки будівля, у дворі якої облаштували публічний простір, є пам’яткою архітектури, за законом, якщо хтось її купить, змінювати не зможе, — говорить керівник відділу охорони культурної спадщини міськради Олександр Котис. Додає: там просто не можна щось набудувати, добудувати чи реконструювати, навіть реконструювати не можна.

Представник громадської організації "Будуємо Україну разом" Роман Корчак каже: на зустрічі з міською радою вони дійшли згоди. Подальшу долю "Гостинного дворика" вирішуватимуть на громадських обговореннях 27 січня.

Що відомо

  • У Луцьку на вулиці Кафедральній, 4 навпроти музею "Лесина вітальня" волонтери реставрують "Гостинний двір". Зробити тут публічний простір для проведення різноманітних заходів запропонували луцькі урбаністи.
  • Вартість проєкту – 387 тисяч гривень. 100 тисяч пожертв зібрала громадська організація "Семиярусна гора", зокрема на "Спільнокошті", решту — профінансував урбаністичний табір "Будуємо Україну Разом". Проєкт благоустрою розробив луцький урбаніст Данило Яловенко.
  • Усі роботи з облаштування дворика робили волонтери. Переважно – це студенти з різних областей України. Урбаністичний табір тривав з 19-го по 29 серпня 2022 року.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок