У Луцьку створили центр підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти. Контакти

У Луцьку створили центр підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти. Контакти

В обласному центрі Волині створили центр підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти через збройну агресію Росії проти України, – повідомили на сайті Луцької міської ради.

У центрі надаватимуть правову та психологічну допомогу членам сімей військових. Окрім того, до повноважень структури підтримки належить:

  • забезпечення складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;
  • надання кваліфікованої психологічної допомоги фахівцем-психологом;
  • надання консультаційних послуг і консультацій з правових питань;
  • прийняття та розгляд документів, які надаються членами сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти;
  • підготовка від імені міського голови проєктів запитів та звернень до відповідних структур та організацій;
  • співпраця з Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини; з органами державної влади та міжнародними організаціями;
  • звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб, громадських об'єднань та міжнародних гуманітарних організацій із запитами (в т.ч. депутатськими) на отримання інформації, що може сприяти поверненню військовополонених чи розшуку військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

Центр підтримки знаходиться в Луцьку на проспекті Волі, 4 а. Також зв'язатися зі спеціалістами центру можна за телефонами: (0332) 284 164, (0332) 284 168, (0332) 284 165.

Що відомо

  • Волинянам, які через війну втратили зв'язок з рідними і не можуть їх знайти, радять звертатися до регіонального координатора Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Координаторка на Волині – Раїса Клименко. Якщо рідні чи друзі зникли безвісти телефонуйте за номерами у Волинській області: 050 67 53 417, 096 93 39 263.
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив “дорожню карту” дій сім’ї у випадках, якщо родич, зарахований до лав ЗСУ, правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув. У "дорожній карті" інформація розміщена по розділах, з чіткою послідовністю дій в тій чи іншій ситуації. Завантажити “дорожню карту” можна за посиланням.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок