"В груди, ніби цеглою вдарило": історія родини з Рубіжного, яка живе в Луцьку

"В груди, ніби цеглою вдарило": історія родини з Рубіжного, яка живе в Луцьку

"В груди, ніби цеглою вдарило": історія родини з Рубіжного, яка живе в Луцьку
Родина Нілових з березня живе у Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

Родина Нілових виїхала з Рубіжного Луганської області до Луцька. Під час евакуації Олену Нілову поранило в груди. Чоловік Дмитро вивіз жінку, двох доньок та кота до лікарні в Лисичанську. Нині сім'я живе в Луцьку.

Свою історію життя під кулями родина розповіла Суспільному.

Місто обстрілювала артилерія та бомбила авіація. Три тижні сім’я Нілових провела у напівпідвальному приміщенні у майстерні Дмитра. Голова родини каже: все почалося з авіаційних ударів по заводу з виробництва хімії, де був тротил і це був стратегічний об'єкт.

"Спочатку ще магазини працювали. Щось купували: макарони, каші, хліб привозили. Ажіотаж був. Вигрібали усе. Потім – усе: закрились магазини, аптеки, у лікарню важко було потрапити", – розповідає Олена Нілова.

"В груди, ніби цеглою вдарило, а там кров тече": історія родини з Рубіжного, яка живе в Луцьку
Дмитро Нілов показує фотографії наслідків обстрілів Рубіжного. Фото: Суспільне Луцьк

Згодом у місті не було світла та води. Їхня родина збирала сніг та розтоплювала його, щоб напитися.

"Люди ходять по своїм справам, раз приліт, когось вбило, двоє лежать, накрили їх чимось та й далі пішли. Ніхто нікого не прибирає, швидкої та пожежників не має. Хата горить, люди йдуть і не вертаються", – говорить Дмитро Нілов.

"В груди, ніби цеглою вдарило, а там кров тече": історія родини з Рубіжного, яка живе в Луцьку
Дмитро та Олена Нілови. Фото: Суспільне Луцьк

Коли лінія фронту наблизилась до Рубіжного, родина прийняла рішення виїжджати з міста. Під час пошуків евакуаційної колони потрапили під мінометний обстріл. Олену поранило.

"Переді мною воронка, димить усе, ми прибігли, мене трусить, перелякалась, плачу і кажу: "Все добре, але в мене ніби у груди як цеглою вдарило". Він відкриває, а в мене кров тече з грудей", – пригадує жінка.

Поранену дружину чоловік відвіз до лікарні у Лисичанську, там ще працювала лікарня. Олену прооперували. Втім, один осколок в тілі жінки є й досі.

З березня сім’я живе у Луцьку. Батьки працюють, діти навчаються у місцевій школі. Старша донька Дарина — дистанційно займається у школі мистецтв Рубіжного. Сім’я втратила домівку та бізнес. Зв’язку з містом немає. Нині інформацію про долю Рубіжного дізнаються з новин.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок