На Волині вшанували пам'ять воїнів, які вісім років тому загинули під час бойових дій у Волновасі

На Волині вшанували пам'ять воїнів, які вісім років тому загинули під час бойових дій у Волновасі

Фото: Волинська обласна рада
Фото: Волинська обласна рада. Фото: Волинська обласна рада

22 травня - восьма річниця Волноваської трагедії. Вшанування загиблих відбулось на Театральному майдані Луцька. Волиняни поклали квіти до фотостенду "Загинули за єдність України", - повідомляють у Волинській обласній раді.

22 травня на Волині вшановують воїнів, які загинули внаслідок бойових дій під Волновахою у зоні АТО.

На світанку 22 травня 2014 року відбувся бій під Волновахою. Збройні сили України понесли найбільші на той час втрати від початку антитерористичної операції. Диверсійна група російських військових напала на український блокпост. У результаті бою 30 воїнів були поранені та 18 загинули, з них десятеро волинян.

Майор Леонід Полінкевич, старший сержант Олександр Артемук, молодший сержант Дмитро Йовзик, солдати Володимир Зарадюк, Віталій Махновець, Володимир Прокопчук, Микола Бондарук, Віталій Ліщук, Михайло Грицюк, Павло Попов, - їх, а також усіх воїнів, котрі загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України за усі роки російської агресії, згадали під час жалобних заходів у Луцьку.

Скласти шану українським захисникам прийшли родини загиблих Героїв, їхні побратими, представники громадськості, духовенства та влади.

Що відомо

  • 22-го травня 2014 року 18 українських військових 51-ї окремої механізованої бригади загинули під час обстрілів бойовиками поблизу села Благодатне на Донеччині. Ще 30 були поранені.
  • На місці бою у Волновасі поставили пам’ятний знак, біля якого щороку проводять мітинг-реквієм за загиблими.
  • 2018 року на честь 18-тьох волинських загиблих бійців у Волновасі збудували храм Святого Миколая.
  • 2015 Луцький міський голова та міський голова Волновахи підписали меморандум про співпрацю та стали містами-побратимами.
  • Станом на 12 березня міста Волноваха з його інфраструктурою не існує. Про це йдеться у заяві голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка. Волноваський район налічував понад 100 тисяч населення. Більшу частину населення евакуювали. Інфраструктуру повністю зруйнували окупанти.
  • 13 березня російські війська обстріляли храм святого Миколая Чудотворця у місті-побратимі Луцька – Волновасі Донецької області. Згодом храм спалили.
На початок