Починаючи з 4 березня у гуртожитку Луцького педколеджу надали допомогу для майже 400 українців, які приїхали на Волинь з регіонів, де ведуться активні бойові дії.
Дехто з переселенців зупинявся на кілька днів, щоб потім їхати закордон, — розповів Суспільному волонтер Сергій Марчук. Станом на 23 березня в кімнатах гуртожитку проживає 80 вимушено переселених українців.
У гуртожитку волонтерять студенти Луцького педколеджу. Впродовж дня вони займаються з дітьми.

Переселенці безплатно отримують раз на день гарячі страви, їм видають одяг та засоби гігієни. Викладачі, студенти та усі небайдужі волиняни зносять речі першої потреби, крупи, солодощі, консервацію, — каже волонтер Сергій Марчук.

Ольга Шульга з сином і донькою приїхали з Краматорська. Зупинилися у гуртожитку Луцького педколеджу. Жінка каже: нині у пошуках роботи, до війни працювала перекладачкою технічної літератури. З собою речей майже не брали. У Краматорську залишився голова родини. Чоловік забезпечує транспортом місто, — розповідає вимушено переселена жінка.
Донька Ольги – десятикласниця Людмила — до школи в Луцьку поки що не записувалася. "Можу через телефон у зумі навчатися дистанційно, але книжки я не брала, у мене тільки ручка та блокнот. Мені хочеться, щоб ми перемогли та хочеться додому", — говорить школярка.

В одній з кімнат гуртожитку оселилася Олеся Яриза з сім’єю. Евакуювалися з Харкова. "Спали одягнені, бо потрібно було бігати у підвал. 10 днів просиділи під обстрілами, а потім зрозуміли, що треба їхати та сіли на потяг евакуаційний "Харків—Львів", — говорить жінка.
У Харкові лишилися брат, батько і чоловік. Хтось лишився в теробороні, хтось займається гуманітарною допомогою.
Нині у гуртожиток продовжують заселятися люди, але більшість уже залишається, а не виїздить далі закордон, — говорить волонтер Сергій Марчук.
Читайте також
- Малюють, співають, танцюють: у Луцьку запрацював центр арттерапії для дітей
- Дев'ять днів під обстрілами і сім – в дорозі: історія двох сестер з Харкова, які оселилися у Луцьку
- Робота гуманітарних хабів на Волині: прийняли 75 тонн допомоги, готові до відправки — 140
- У луцькій церкві облаштували прихисток для евакуйованих українців
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.