Понад півтори тисячі об’єктів культурної спадщини Волині включили до Державного електронного реєстру пам’яток і вони будуть доступними у відкритих даних. Про це інформує Волинська облдержадміністрація.
В області провели інвентаризацію усіх пам’яток національного та місцевого значення. В ОДА зазначили, що наразі на Волині – 1 529 нерухомих об’єктів культурної спадщини, з них 202 національного та 1 327 місцевого значення.
Читайте також: "Дрони, електронні реєстри, робочі групи: Як зберігатимуть археологічну спадщину"
"100 % волинських пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, містобудування та архітектури інвентаризовані та вже внесені до Електронного реєстру пам’яток культурної спадщини України", – зазначили на сайті ОДА.
Місцезнаходження, описова інформація, розміри та характеристики об’єктів з узагальненого державного Реєстру будуть опубліковані у вільному доступі всім охочим.
Що відомо
- Створення цифрового реєстру нерухомої культурної спадщини розпочалося на початку цього року. Процес складається з трьох етапів: декларування об'єктів (перенесення даних про пам'ятки з паперових реєстрів в єдину електронну базу), верифікація та безпосередньо створення реєстру. Наразі завершується перший етап.
- Інформація про об’єкти культурної спадщини області доступна на вебсторінці управління культури, з питань релігій та національностей.