На Волинь привезли 217 бебі-боксів. Як їх розподілили

На Волинь привезли 217 бебі-боксів. Як їх розподілили

На Волинь привезли 217 бебі-боксів. Як їх розподілили
. Суспільне Волинь

На Волинь надійшло 217 пакунків для новонародженихПакунок малюка – це державна одноразова підтримка сімей, у яких народилася дитина. . Їх розподілили у Ратнівське, Камінь-Каширське, Любешівське та Володимир-Волинське пологові відділення, а також у Луцьку райлікарню, – розповіла Суспільному заступниця начальника обласного департаменту соцзахисту населення Оксана Гобод.

Як розповіла заступниця начальника обласного департаменту соцзахисту населення Оксани Гобод, 217 пакунків малюка – це перші бебі-бокси, які отримала Волинь у 2021 році. Цими днями на Волині очікують ще майже тисячу бебі-боксів.

20 пакунків надійшли до пологового відділення Луцької центральної райлікарні. Їх вже почали видавати породіллям.

Олександр Дейкун розповідає: бебі-бокс уже роздивився. До пологового прийшов за дружиною та новонародженим сином.

На Волинь привезли 217 бебі-боксів. Як їх розподілили
Суспільне Волинь

"Це речі першої необхідності, які треба вже з першого дня і на протязі певного періоду. Вже легше буде нам", – каже батько новонародженого.

Як розповіла старша медсестра пологового відділення Луцької райлікарні Наталія Денисюк до пакунку входять 35 предметів: набір памперсів, пелюшок, рушнички, три комплекти одягу, предмети гігієни, іграшки, розвивальний килимок, ковдрочка.

Пакунки малюка в медзакладі скінчилися ще п'ять місяців тому. 27 жовтня з 20-ти наявних бебі-боксів видали три.

В’ячеслав Фронц та Наталія Денисюк з пакунками малюка
Суспільне Волинь

"У бебі-боксах зацікавлені в основному жінки, які вперше стикаються з материнством, з доглядом за дитиною", — розповів завідувач пологового відділення Луцької центральної райлікарні.

У бебі-бокс входить 35 предметів для дитини
Суспільне Волинь

Зі слів заступниці начальника обласного департаменту соцзахисту населення Оксани Гобод, сім’я у якої народжується дитина, може вибрати пакунок малюка або отримати компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень.

Що відомо

  • Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини "Пакунок малюка" було запроваджено у 2018 році. До "пакунку" входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Кабінет міністрів 29 липня 2020 року ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям видавали соціальну банківську картку з 5 тис. грн на рахунку. Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є.
  • 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Президент Володимир Зеленський цей закон підписав.
  • У лютому 2021 року до Волинського обласного перинатального центру надійшло 460 пакунків малюка. Це поки єдиний на Волині заклад, куди надійшли бебі-бокси.
На початок