У Київській області відновили дитячий садочок, який був пошкоджений під час повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що у Немішаївському "Центрі розвитку дитини "Дзвіночок" зробили капітальний ремонт приміщень та укриття. Протягом 2022-2025 років відремонтували музично-спортивну залу, фасад та дах, встановили двері. Також відремонтували систему опалення, електропостачання, відновили стелю, стіни в групових кімнатах та приміщеннях загального користування. Ще придбали меблі для облаштування приміщень групових кімнат.

"Роботи проводилися коштом місцевого бюджету й за участю Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS). 2 квітня "Дзвіночок" знову прийняв 63 дітей та колектив", — йдеться у повідомленні.

У КОВА нагадали, що також у дитсадку відновили укриття. Воно дозволяє розмістити не лише вихованців закладу, але і частково учнів Немішаївського ліцею № 1, який розміщений неподалік.
Раніше повідомлялося, що на Київщині триває капітальний ремонт Гаврилівського дитсадочку №10 "Веселка". Роботи проходять за підтримки UNICEF. Будівля зазнала трьох прямих влучань під час окупації, а частина приміщень не ремонтувалася понад 40 років.
Що відомо про руйнування та відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
За оцінкою RDNA4 (четвертий звіт оцінки збитків та потреб завданих вторгненням РФ, підготовлений Україною спільно зі Світовим Банком), 13% житлового фонду Київської області пошкоджено або зруйновано внаслідок російської військової агресії.
Наразі Київщині відбудували 70% об'єктів, які були пошкоджені через вторгнення РФ. Це 21 тисяча будинків, шкіл, лікарень, адміністративних та інфраструктурних споруд. Ще понад 17 тисяч родин на Київщині отримали компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. Також у кожній громаді створять сучасні урбан-парки — рекреаційні простори зі скейт-зонами, велодоріжками, спортивними та інтерактивними майданчиками.
Цього року із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії уряд додатково спрямує 1,5 мільярда гривень на відбудову Київської області. Загалом, за останньою оцінкою Світового банку, потреби на відновлення регіону складають близько 37,6 мільярда доларів.
З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня 2024 року жителі Київщини подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.