У Києві продовжують створювати безбар'єрний доступ, зокрема, у закладах культури. Йдеться про облаштування доступного середовища для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що наразі у місті можна відвідати вистави з урахуванням потреб людей із порушеннями опорно-рухового апарату, зору та слуху у 5 театрах та Київському культурному кластері "Краків" (31% від загальної кількості театрів). У 10 театрах (62,5%) встановлені пандуси, а також у всіх мистецьких вишах і ліцеї "Київська дитяча академія мистецтв ім. М. І. Чембержі" (100%). Також оснащені пандусами 5 культурних кластерів столиці (42%).
У КМДА зауважили, що люди із інвалідністю можуть попередньо уточнити із адміністрацією закладу дату вистави, яка доступна для безкоштовного відвідування. А також попередити про необхідність підготувати відповідне місце в залі.
Також в адміністрації поінформували, що минулого року 150 працівників муніципальних закладів культури: музеїв, бібліотек, театрів, мистецьких шкіл, культурних центрів і кластерів навчалися базовим навичкам української жестової мови.
"Це дало змогу не лише покращити комунікацію з відвідувачами, а й забезпечити якісніше надання послуг людям із порушеннями слуху. Навчання проводили безкоштовно", — йдеться у повідомленні.
У КМДА також повідомили, що наразі повністю недоступними лишаються чотири театри: Київський академічний театр "Колесо", Київська мала опера, Український малий драматичний театр та Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я". Це 25% від загальної кількості театрів із приміщеннями, ще 7 театрів (44%) — частково доступні.
За словами директора Департаменту культури КМДА Сергія Анжияка, Київ продовжує роботу над тим, щоб кожен міг безперешкодно долучитися до мистецтва і культурних подій.
Раніше повідомлялося, що у Києві облаштовують 10 перших безбар'єрних маршрутів. Кожен із цих маршрутів — це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, людей старшого віку, батьків із дітьми тощо. Один із таких маршрутів оргванізовують від ЦНАПу Дарницького району до станції метро "Деміївська". Ще один із маршрутів облаштують від просп. Голосіївського до Вокзальної площі. Його довжина — майже 20 км.