Один із безбар'єрних маршрутів Києва облаштують від ЦНАПу Дарницького району до станції метро "Деміївська". Цей маршрут увійшов до списку 10 перших безбар'єрних маршрутів.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що маршрут розпочинається від ЦНАПу за адресою: вул. Степана Олійника, 21. Його довжина — 12,5 км і він об'єднає низку соціально важливих об'єктів. Зокрема, аптеки, медичні заклади і лабораторії, районний суд, Дарницьке управління поліції, відділення Нової пошти й Укрпошти тощо.
"Сполучення між цими об'єктами забезпечуватимуть автобуси маршруту № 91. Для зручності пасажирів облаштують тактильну навігацію (направляючу, попереджувальну) до найближчих зупинок громадського транспорту", — йдеться у повідомленні.
Також комунальники встановлять пристрій звукового оповіщення на світлофорному об'єкті на перехресті вул. Олександра Кошиця – вул. Драгоманова. Ще заплановано поліпшити технічний стан зупинок "Вул. Кошиця" на вул. Драгоманова в обох напрямках руху.
Раніше у місті представили 10 безбар'єрних маршрутів, які планують облаштувати з урахуванням соціально важливих об'єктів на шляху потенційних користувачів. Наразі облаштують безбар'єрні маршрути від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу та від ЦНАПу Голосіївського району до станції метро "Виставковий центр".
У КМДА зауважили, що кожен із цих маршрутів — це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, осіб старшого віку, батьків із дітьми тощо. Проєкт маршруту, що включає найбільше закладів, складається з 25 об'єктів, а найдовший за протяжністю сягнув майже 21 км і сполучає два береги Києва.
Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності
Протягом 2024 року у Києві відремонтували понад 30 світлофорних об'єктів з дотриманням принципів безбар'єрності, повідомили в Центрі організації дорожнього руху".
Загалом для забезпечення безбар'єрного середовища для людей із порушеннями зору в межах Плану заходів із реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року в Києві всі світлофорні об'єкти мають бути облаштовані пристроями звукового супроводу.
Також у КМДА триває розробка комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які займаються темою безбар'єрності.
Ще працівники КМДА проходять курс із безбар'єрності, аби розуміти вимоги інклюзивності при організації громадського простору і забезпечення рівного доступу населення до послуг.