У Києві Бессарабський ринок знову відкрився після двотижневого дослідження його технічного стану.
Про це повідомляє Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
"Фахівці Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій провели інструментальні дослідження стану підлоги ринку, який є пам’яткою архітектури національного значення", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що всі роботи виконувалися під контролем інспекторів Департаменту охорони культурної спадщини.
Головна мета перевірки — оцінити стан конструкцій, щоб у разі потреби своєчасно провести реставраційні роботи. Наразі очікуються висновки та рекомендації експертів. Ринок продовжить працювати у звичному режимі. Відвідувачів запрошують за покупками, а напередодні Великодня обіцяють особливі святкові товари.
Раніше повідомлялось, що на Бессарабському ринку з 17 березня закриють торговельний зал на два тижні для обстеження технічного стану плити перекриття. Планували провести дослідження з улаштуванням шурфів та зондажів за участю фахівців, щоб визначити стан конструкцій і підготувати рекомендації щодо реставрації.
Що відомо про Бесарабський ринок у Києві
У 2022 році Бессарабському ринку у центрі Києва виповнилося 110 років. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, який залишив на цю мету гроші у своєму заповіті.
З 2015 року по 2022 роки на Бессарабському ринку провели відновлювальні роботи фасаду будівлі, замінили покрівельні частини даху, поліпшили торговельні місця, облаштували місця для фаст-фудів. До повномасштабного вторгнення РФ на Бессарабському ринку планувалися реставраційні роботи.
5 серпня минулого року громадський активіст Дмитро Перов повідомив, що на Бессарабському ринку розпочалися будівельні роботи. У КМДА кореспондентам Суспільного роз'яснили, що на ринку розпочали ремонт, там приводять до ладу торговельні ряди та частину внутрішнього простору. Наступного дня на ринку тимчасово призупинили усі види ремонтно-демонтажних робіт до з'ясування усіх обставин.
З дня свого відкриття будівля ринку практично не змінила зовнішнього вигляду, попри військові дії й революції. Вона є пам'яткою загальнонаціонального значення, а також досі вважається однією з кращих в Києві пам'яток раціонального модерну.