Ремонт чи реконструкція: на Бессарабському ринку у центрі Києва — будівельні роботи. Що кажуть у КМДА

Ремонт чи реконструкція: на Бессарабському ринку у центрі Києва — будівельні роботи. Що кажуть у КМДА

Ремонтні роботи біля Бесарабського ринку у центрі Києва
Бессарабський ринок у центрі Києва, 5 серпня 2024 року. Facebook/Дмитро Перов

У центрі Києва почалися будівельні роботи на Бессарабському ринку. Нині тут купи будівельного сміття. Будинок — пам'ятка архітектури, тому дозволена виключно його реставрація.

Про це сповістив громадський активіст Дмитро Перов.

Він зазначив, що про ведення робіт дізнався від підписників, які прислали фотографії.

"Робочі кажуть, що буде "реконструкція", але ніде ніяких вивісок нема. Будівля 1912 р., арх. Генріх-Юліан Ґай. Будинок — памʼятка архітектури, тут дозволена виключно реставрація", — йдеться у дописі громадського активіста.

Кореспонденти Суспільного побували на місці події. І побачили, що ринок дійсно у стані ремонту. Прилавки у середині приміщення закриті будівельною плівкою.

Ремонт чи реконструкція: на Бесарабському ринку у центрі Києва — будівельні роботи
Бессарабський ринок, 5 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Дар'я Нематіан-золбін

На фото видно, що подекуди товар, очевидно, ще не встигли вивезти. Він залишається на прилавках.

Ремонт чи реконструкція: на Бесарабському ринку у центрі Києва — будівельні роботи
Бессарабський ринок, 5 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Дар'я Нематіан-золбін

Суспільне звернулося за коментарем до КМДА. Там роз'яснили, що на ринку нині ремонт. Приводять до ладу торговельні ряди та частину внутрішнього простору.

"Розмов про реконструкцію або перебудову приміщення ринку бути не може, адже це пам'ятка архітектури. Наше завдання і надалі зберігати ринок. Як його історію, так і функціонал. Він має бути привабливим магнітом для киян і гостей міста, а також бути прибутковим, щоб мати змогу утримувати приміщення в належному стані", – розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Посадовець закликав активістів та блогерів не маніпулювати "реконструкцією", адже ще у 2013 році було затверджене розпорядження КМДА, яке передбачає розробку проєкту реставрації будівлі ринку, без зміни його функціоналу. Але наразі не йдеться й про реставрацію — для неї має бути розроблений та затверджений проєкт.

"Будівлю потрібно приводити до ладу. Проте, враховуючи ситуацію в країні, ми розраховуємо лише на кошти, отримані від прибутку підприємства. Тому роботи з організації частини внутрішнього простору просуваються не швидко. Поліпшення вигляду торгових місць допоможе ринку існувати далі й залишатися своєрідним гастрономічним центром міста", – розказав директор комунального підприємства "Бессарабський ринок" Микола Ковальчук.

Що відомо про Бесарабський ринок у Києві

У 2022 році Бессарабському ринку у центрі Києва виповнилося 110 років. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, який залишив на цю мету гроші у своєму заповіті.

З 2015 року по 2022 роки на Бессарабському ринку провели відновлювальні роботи фасаду будівлі, замінили покрівельні частини даху, поліпшили торговельні місця, облаштували місця для фаст-фудів. До повномасштабного вторгнення РФ на Бессарабському ринку планувалися реставраційні роботи.

З дня свого відкриття будівля ринку практично не змінила зовнішнього вигляду, попри військові дії й революції. Вона є пам'яткою загальнонаціонального значення, а також досі вважається однією з кращих в Києві пам'яток раціонального модерну.

Як ми повідомляли, раніше у Києві розгорівся скандал навколо історичної садиби Зеленських у Києві. Забудовник зніс будинок, зведений наприкінці XIX століття. Активісти стверджують, що на місці будівлі забудовники хочуть звести житловий комплекс "Тургеневъ". 20 липня близько тисячі людей зібралися на акцію протесту під міською радою. Столичний голова Віталій Кличко назвав "цинічною провокацією" несанкціоноване знесення садиби Зеленських.

На початок