У Києві завершився курс для людей, які допомагатимуть дітям з особливими освітніми потребами. Тренінги у Київському міському центрі соціальних служб стартували торік і за цей час навчання пройшли 38 громадян. Цього року до них приєдналися ще 15 учасників.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Зазначається, що володіння навичками ефективної комунікації, безконфліктне спілкування та увага до потреб дитини — основа соціально-комунікативних навичок майбутніх асистентів. Такі навчання дадуть можливість забезпечити безбар'єрний доступ до навчання кожній дитині з особливими освітніми потребами.
Учасників курсу навчають:
- як підтримати дитину й забезпечити її повну й ефективну участь в освітньому процесі
- як надавати дитині допомогу у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі
- основи безпеки дитини під час навчання та інших заходів, передбачених освітнім процесом.
"Наразі Київ потребує щонайменше 230 асистентів дитини/учня", — зазначила Хонда.
За її словами, для отримання соціальної послуги — супровід під час інклюзивного навчання, потрібно звернутися до управлінь соціального захисту населення Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА за місцем реєстрації дитини або до Kiewer Samariter — Спілки Самаритян України (Київське об'єднання). Контактні номери телефонів: 044-201-35-04, 044-201-35-01, 050-663-73-06.
Раніше повідомлялося, що в Ірпені Київської області відкрили перший безплатний денний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Там також передбачені й лекції та заняття для батьків. Заклад зможе підтримувати близько 300 дітей з інвалідністю та їхніх батьків.
Інклюзивний простір для дітей з особливими освітніми потребами з'явився і у Ворзелі. Інклюзивно-ресурсна кімната обладнана спеціалізованими меблями, дидактичними матеріалами та технічними засобами. Її відкрили у філії Ворзельської початкової школи Ворзельського ліцею №10.