USAID надав Бучанській громаді з Київщини допомогу на суму близько $1,7 мільйона.
Про це розповів міський голова Бучі Анатолій Федорук.
Агенція США з міжнародного розвитку допомогла громаді генераторами, передала комунальний транспорт та 23 нових трансформатори. А також вкладалася у "м'якіМ’які проєкти — це заходи, які мають разовий результат та не мають втілення в матеріальних об’єктах навколишнього світу. Наприклад, фестивалі, тренінги тощо" проєкти.
Через зупинку діяльності USAID громада недоотримала обладнання для проєкту розумного міста на півмільйона доларів та три одиниці комунальної техніки для "Бучасервіс". Ще агенція планувала підтримати створення реабілітаційного закладу.
"Ми вдячні за їхній внесок у відновлення та розвиток. Бучанська міська рада не збирається відкладати реалізацію проєктів, тому задумане буде втілено", — зазначив Федорук.
Про USAID
United States Agency for International Development (USAID) — агенція США з міжнародного розвитку, заснована у 1961 році. Має регіональні місії у Центральній та Південній Африці, Азії, на Близькому Сході, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також у Європі.
Як йдеться на сайті USAID Україна, з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року агенція надала Києву 2,6 млрд доларів на гуманітарну допомогу, а також спрямувала 5 млрд доларів допомоги на розвиток. Ще 30 мільярдів доларів були виділені у формі прямої бюджетної підтримки.
Загалом агенція інвестує та підтримує 29 різних сфер у 158 країнах по всьому світу. Зокрема йдеться про економічне зростання і торгівлю, гуманітарну допомогу, освіту, енергетику, інфраструктуру, технології тощо.
Наслідки ліквідації USAID
Колишні співробітники USAID та гуманітарні організації попереджають, що скорочення ролі агентства може зашкодити національним інтересам США.
Якщо USAID зникне, Китай та інші конкуренти Вашингтона можуть заповнити вакуум у країнах, що розвиваються.
Адміністрація Трампа вже заморозила більшість зовнішньої допомоги, що призвело до масових скорочень персоналу в гуманітарних організаціях.
Ця ситуація вплинула на мільйони людей по всьому світу, які отримували харчову допомогу, медичну підтримку, освітні програми та кліматичні ініціативи від USAID.
Державний департамент завжди впливав на політику USAID, проте агентство мало велику автономію.