У Київській області презентували документальний фільм "Немішаєве: між Бучею та Бородянкою".
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
У стрічці розповідається про окупацію селища під час повномасштабного російського вторгнення та як тоді намагалися вижити місцеві жителі. У фільмі — сім інтерв'ю з перших вуст, каже авторка ідеї та режисерка Валентина Захаренко.

Зокрема, немішаївці згадують, як у селище заходила перша техніка окупантів і як місцеві жінки вчилися робити коктейлі Молотова, щоб зупиняти росіян. Як ховалися в погребах і підвалах, як у місцевому будинку культури надавали допомогу пораненим, а у імпровізованій печі пекли хліб із борошна, яке змололи самі. А також про зустріч бійців ЗСУ.

У фільмі використані кадри, якими поділилися місцеві жителі. Відео дивом вціліло, зазначає авторка стрічки, оскільки зберігати його в телефонах під час окупації було небезпечно. Проєкт, за її словами, — волонтерський. І головне в ньому було передати не хронологію подій, а загальну емоцію. Нині показали режисерську версію стрічки. Над фільмом ще працюватимуть, зокрема, щоб доповнити новими відео від учасників тих подій.
Раніше повідомлялося, що у Білій Церкві презентували документальний фільм "1000 днів війни", присвячений історіям місцевих жителів. Вони стали свідками та учасниками подій, що розгорталися під час окупації регіону в перші дні повномасштабного вторгнення у 2022 році. Головною темою фільму стало не лише пережите в перші дні російського вторгнення, але й те, як люди продовжують боротися і відновлювати регіон після деокупації.
Що відомо про визволення Київщини від російських військ
У лютому 2022 року Київська область одна з перших прийняла на себе удар російської армії. Колони військ РФ ішли на українську столицю з півночі. Військові дії на Київщині тривали понад місяць. 15 територіальних громад Вишгородського, Бучанського та Броварського районів опинилися під окупацією — це 270 населених пунктів області
28 березня 2022 року українські військові звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ.
Генштаб ЗСУ 1 квітня 2022 року заявив, що війська РФ, зазнавши значних втрат в особовому складі та техніці, тимчасово відмовилися від блокування та захоплення Києва.
Міський голова Бучі Анатолій Федорук 1 квітня 2022 року заявив, що місто повністю звільнене від російських військ завдяки діям українських Збройних сил.
2 квітня 2022 року заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що уся Київська область звільнена від російських окупантів.
Правоохоронні органи України відновили свою роботу у звільнених населених пунктах Київщини, зокрема в Бучі, Іванкові та Славутичі.
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.