Житній ринок в Києві повинні зберегти як архітектурну перлину Подолу, котра виконує свою історичну функцію ринку.
Про це міський голова Віталій Кличко написав у Telegram.
Кличко запевнив, що позиція міста щодо Житнього ринку залишається незмінною.
За його словами, незалежно від обраної фінансово-господарської моделі управління Житній повинен залишитися доступним простором для громади — впорядкованим і в належному стані.
"Щоб не було спекуляцій, я доручив всім міським службам дослідити питання збереження Житнього ринку і публічно прозвітувати перед громадськістю", — розповів Кличко.
Також він додав, що депутати разом з представниками громади працюють над проєктом рішення, як столиця збереже ринок та відремонтує і зробить привабливим.
Що відомо про Житній ринок
19 березня стало відомо, що Житній ринок виставили на аукціон за право оренди, він мав відбутися 25 березня. Початкова ціна — 2,47 млн грн. Договір планували укласти на 15 років, однак його можуть розірвати достроково, якщо не виконуватимуться умови оренди. Згодом аукціон щодо оренди Житнього ринку на столичному Подолі вирішили скасувати.
Шеф-кухар та блогер Євген Клопотенко закликав громадськість об'єднатися, щоби взяти участь в аукціоні оренди Житнього ринку на Подолі задля збереження унікальної пам'ятки пізнього модернізму Києва.
У липні при Київській міській держадміністрації створили робочу групу, яка повинна була проаналізувати, як привести до належного технічного стану будівлю критого Житнього ринку. Склад робочої групи затвердили відповідним розпорядженням Київського міського голови.
Житній ринок, що розташований на Подолі, є одним із найстаріших ринків столиці. Нинішнє його приміщення було збудоване у 1980 році.