У застосунку "Київ Цифровий" розпочалося опитування жителів. Це має допомогти місцевій владі зрозуміти, наскільки будинки готові до відключень світла, як працюють інтернет-провайдери під час блекаутів та чи мають мешканці доступ до незалежних джерел енергії.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що взяти участь може кожен охочий. Для цього потрібно відкрити застосунок "Київ Цифровий та відповісти на питання до 11 лютого.
У КМДА зауважили, що із початку повномасштабного вторгнення місто працює над покращенням енергетичної стійкості. Зокрема, мешканці можуть отримувати сповіщення про відключення світла від ДТЕК і НЕК "Укренерго" чи переглянути дашборд про роботу інтернет-провайдерів під час блекаутів.
Також у Києві працює чотири механізми співфінансування для будинкових громад:
- порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії (генераторів, сонячних зарядних станцій тощо)
- конкурс енергоефективних проєктів "70/30%"
- капремонти
- револьверний фонд (КП "Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва").
Детальніше про ці програми можна дізнатися за посиланням. Також у Києві можна оформити онлайн часткову компенсацію за придбані в багатоквартирний будинок генератори та зарядні станції. Для зручності на платформі доступний калькулятор, щоб розрахувати суму компенсації відповідно до вартості придбаного обладнання та зручна форма заповнення даних, з якої автоматично формується заява.
Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"
"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City.
У січні цього року з'явилися нові можливості для швидшої оплати проїзду через міський застосунок "Київ Цифровий" у столичних тролейбусах, автобусах, трамваях. Тепер якщо немає можливості сканувати QR-код, то можна ввести бортовий номер транспорту в сервісі "Оплата проїзду". Вони написані на плакатах і наліпках.
У грудні минулого року застосунок "Київ Цифровий" адаптували для людей із порушенням зору. Тепер переглянути графік відключень світла, записатися до ЦНАП та скористатися будь-яким сервісом зручно з екранним читачем VoiceOver та TalkBack.
Також торік розробники додали у застосунок "Київ Цифровий" новий розділ, де містяни можуть підтвердити соціальний статус та отримати спеціальні можливості.
Від серпня 2024 року у застосунку користувачі зможуть переглядати поточний стан енергосистеми, дізнаватися прогноз відключень на наступний день та отримувати сповіщення про зміни в їх застосуванні протягом дня.
У травні в застосунку з'явився електронний учнівський квиток для столичних школярів. Водночас пластикові картки продовжують діяти.
У квітні повідомлялось, що в разі відключень електрики "Київ цифровий" за пів години сповіщатиме своїх клієнтів про застосування графіків. І за пів години перед включенням також інформуватиме містян, що планується включення електроенергії.
У березні 2024 року "Київ Цифровий" додав інформацію про роботу фунікулера і мапу виходів зі станцій метро та наявність ліфтів для маломобільних груп населення. Також у додатку з'явився сервіс з пошуку вільних місць на паркінгах.