1 березня низка країн відзначає Всесвітній день коня. Київський зоопарк також приєднується до акції з привернення уваги до благополуччя цих тварин.
Про це повідомляє пресслужба зоопарку.
Зазначається, що Київський зоопарк — учасник багаторічного проєкту з відновлення та збереження коней Пржевальського в природі України.

"Дикі коні проживали на наших землях ще до часів Київської Русі, аж поки не були знищені в добу панування Російської імперії. Завдяки копіткій фаховій роботі зоологів Біосферного заповідника "Асканія-Нова", Київського зоопарку та інших українських та іноземних закладів наш красень — кінь Пржевальського — повернувся до рідної природи", — йдеться у повідомленні.

У зоопарку зазначили, що з нагоди Всесвітнього дня цього вікенду пригощтимуть місцевих коней Пржевальського особливим обідом.

1 і 2 березня о 12:00 всі охочі можуть поспостерігати за цим збагаченням середовища у Копитному ряду. Вхід до зоопарку дозволений до 16:30, перебування на території — до 18:00. Центральні квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі — з 10:00 до 16:30. Також квитки можна купити онлайн.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку
Під час війни Київський зоопарк став центром порятунку та реабілітації диких тварин зі всієї України. Допомогу отримали вже понад 500 особин. Серед них майже 100 різних птахів.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині, в одному зі зруйнованих обстрілами будинків військові знайшли двох совенят. Їх яких назвали Арей та Магура і спочатку передали ГУР. Наразі вони житимуть у Київському зоопарку.
Після тримісячної реабілітації до природного вольєру вийшли три птаха Нанду, яких врятували з постраждалих територій Сумщини. У свої новій домівці вони живуть як і у природі разом з іншими південно-американськими сусідами — гуанако.
Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію. Також у зоопарку живуть сервали, які пройшли лікування, реабілітацію та соціалізацію. Йдеться про чотирьох тварин, яких зооактивісти вивезли з розбитого росіянами м. Курахове на Донеччині.
Волонтери доставили до Київського зоопарку і молоду самку зеленої мартишки, яку врятували від обстрілів. Наразі вона перебуває на карантині у ветеринарному шпиталі. Живуть у зоопарку також кромкачі абісинські, які приїхали із Харківщини. Це вид птахів-носорогів, їхнє тіло завдовжки 90-110 см, вага — до 4 кг.
Ще у зоопарку облаштували спільну експозицію для індійських дикобразів і нутрій. Ці тварини не впадають у зимовий сон, але і не відходять далеко від своїх домівок.
Восени мешканців зоопарку годують гарбузами. Цогорічний гарбузовий сезон відкривали бізони, зубри та коні Пржевальського. Також у зоопарку проводять кавунові вікенди. Такі частування влаштовують у багатьох зоопарках світу, аби кожній тварині створити умови, наближені до природних — з різними запахами, звуками, новими предметами, цікавими іграшками та різноманітними кормами. Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні.