Врятованих із Сумщини страусів Нанду випустили у природний вольєр у Київському зоопарку

Врятованих із Сумщини страусів Нанду випустили у природний вольєр у Київському зоопарку

Страуси Нанду
Страуси Нанду. Київський зоопарк

Порятунок та реабілітація тварин стали для Київського зоопарку одним із головних напрямків роботи. Наразі після тримісячної реабілітації до природного вольєру вийшли три птаха Нанду, яких було врятовано з постраждалих територій Сумщини.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

Завдяки роботі волонтерів пернатих вдалось вивезти з небезпечного місця та передати до Київського зоопарку. Лікування пройшло успішно тож наразі фахівці працюють над наступними етапами реабілітації та соціалізації.

У Києві
Страус Нанду. Київський зоопарк

У свої новій домівці ці великі птахи житимуть як і у природі разом з іншими південно-американськими сусідами — гуанакоСсавець роду лам родини верблюдових. Вважається предком одомашенних лами і альпаки..

У Києві
Гуанако і страуси Нанду. Київський зоопарк

"Для максимального комфорту нових мешканців у вольєрі є: кам'яниста гряда з водоспадом, дерев'яні колоди, ставок, тіньовий навіс від сонця та навіс від негоди з солом'яними матрасиками. Вся територія вольєру вкрита різними видами ґрунтів та засаджена зеленими деревами, кущами і соковитою травичкою, яка є чудовим смаколиком і для пернатих, і для копитних", — йдеться у повідомленні.

У Києві
Страуси Нанду. Київський зоопарк

А ще всі ці південно-американські жителі полюбляють приймати піщані та водяні ванни. Тож ставок із піщаним насипом — прекрасне доповнення для їхнього комфортного життя, зауважили в зоопарку.

У Києві
Страуси Нанду. Київський зоопарк

Побачити врятованих Нанду у компанії гуанако можна наприкінці копитного ряду біля вольєру капібар.

У Києві
Гуанако і страуси Нанду. Київський зоопарк

Вхід до зоопарку дозволений до 16:30, перебування на території — до 18:00. Центральні квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі — з 10:00 до 16:30. Також квитки можна купити онлайн.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Столичний зоопарк під час війни приймає тварин, евакуйованих із зони бойових дій. У грудні 2023 року у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.

Також у зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачам показують шоломоносних василісків.

Минулої весни у зоопарку створили понад 19 нових родин. А наприкінці 2023 року там з'явилась нова сім'я оленів.

Також у зоопарку мешкає старожил — самцю горили Тоні у 2023 році виповнилося 49 років. Він один із найстаріших представників виду в Європі. Вже понад 20 років Тоні живе у столичному зоопарку.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують показові годування. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Восени тварин годували гарбузами. На вихідних відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.

На початок