Перейти до основного змісту
У військкоматах Києва збільшилася кількість добровольців після перевірок ТЦК у публічних місцях

У військкоматах Києва збільшилася кількість добровольців після перевірок ТЦК у публічних місцях

Співробітники ТЦК з поліцією чекали на відвідувачів концерту "ОЕ"
Співробітники ТЦК з поліцією чекали на відвідувачів концерту "ОЕ". Скриншот з відео Суспільного

Перевірки ТЦК у публічних місцях позитивно вплинули на свідомість українців. Кількість людей, які добровільно приходять у військкомати, збільшилася.

Про це 16 червня заявила офіцерка сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ларису Козак в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"По роботі в публічних місцях — дані дії були ефективними. Можу сказати, що явка збільшилася. Більше того, можливо, це якимось чином сприяло підвищенню свідомості наших громадян, і люди знову почали прибувати добровільно чи за повістками", — розповіла Лариса Козак.

Вона висловила переконання, що перевірки ТЦК у публічних місцях треба продовжувати, бо багато порушників уникають прямого контакту з ТЦК та ніколи не з'являться до військкоматів добровільно.

За словами Козак, робота проводиться виключно у правовому полі відповідно до чинних нормативно-правових актів, які дозволяють проводити такі заходи з оповіщення.

"Мені не відомі випадки щодо громадян, які мали в наявності актуальні військово-облікові документи й щоб вони підлягали якимсь затриманням або доставленню в ТЦК. Якщо ми звернемося до нормативно-правової бази, є дуже багато механізмів спонукати громадянина самостійно відвідати ТЦК", — сказала Лариса Козак.

Як повідомляло Суспільне, 11 жовтня після завершення виступу гурту "Океан Ельзи", що відбувся у столичному Палаці Спорту на відвідувачів концерту чекали співробітники ТЦК та СП разом з патрульною поліцією. Вони перевіряли військово-облікові документи. Кількох чоловіків, у яких виявили проблеми з документами або які відмовлялися їх показати, правоохоронці затримали й відвезли у ТЦК. Ще кільком виписали повістки та відпустили.

Після набуття чинності оновленого законодавства про мобілізацію поліцейські мають право вимагати від військовозобов’язаних чоловіків військово-обліковий документ і документ, що посвідчує особу. Також поліцейські можуть перевірити, чи оновив військовозобов’язаний свої дані у ТЦК. У разі, якщо ж правоохоронці з’ясують, що військовозобов’язаний перебуває у розшуку ТЦК, то вони уповноважені затримати й доставити порушника до військкомату.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня

Вибір редакції

На початок