У Чорнобильській зоні станом середу, на 11 вересня, активним залишається один осередок у Вільчівському лісництві. Там наразі тривають роботи з гасіння та постійне чергування рятувальних підрозділів.
Про це повідомила Державна екологічна інспекція столичного округу.
Також на шести ділянках, зокрема в Бенівському лісництві, триває спостереження і проливання водою тліючих залишків, які можуть бути небезпечними, поінформували в інспекції.
Там зазначили, що цього року в Чорнобильській зоні загальна площа ураження вогнем склала близько 3500 гектарів.
"Цьогорічний пожежний сезон характеризується екстремальною посухою через високі температури та відсутність опадів. Займання часто відбуваються на територіях із мінною небезпекою, що ускладнює гасіння. Через відсутність можливості гасіння з повітря та обмежений моніторинг за допомогою дронів, організація робіт зазнала значних змін", — йдеться у повідомленні.
Нині для гасіння пожежі в Чорнобильській зоні залучено близько 20 одиниць техніки, зокрема пожежні машини, трактори, цистерни, а також ранцеві вогнегасники та бензопили. Усім учасникам гасіння надали індивідуальні дозиметри, проводиться посилений контроль радіаційного стану повітря та радіаційно-дозиметричний контроль на виїзді з зони відчуження.
Радіаційний фон залишається в межах норми, загрози для населення немає, наголосили в Держекоінспекції.
Пожежа у Чорнобильській зоні відчуження спалахнула 3 вересня. Тоді загорілася лісова підстилка на площі орієнтовно 20 гектарів.
Станом на ранок 5 вересня 2024 року площа загоряння в Луб'янському лісництві в зоні відчуження збільшилася до 550 гектарів через погіршення погодних умов.
Авторка: Ілона Жолондієвська