Об'єкт культурної спадщини "Поле бою: Битва за Мощун" внесли у Держреєстр нерухомих пам'яток

Об'єкт культурної спадщини "Поле бою: Битва за Мощун" внесли у Держреєстр нерухомих пам'яток

Мощун
Село Мощун в Київській області.

Кабмін вніс до Державного реєстру нерухомих пам'яток України об'єкт культурної спадщини "Поле бою: Битва за Мощун" на Київщині як пам'ятку історії національного значення.

Про це повідомляє МКІП.

У міністерстві наголошують, що битва за село Мощун стала однією з найзапекліших битв під час оборони Києва. Вона тривала з 27 лютого до 21 березня 2022 року.

Російські військові обстрілювали та село з різних видів озброєння: внаслідок бойових дій 80% будинків було зруйновано, щонайменше 54 українських оборонці загинули.

"Мощун був стратегічно важливим для оборони Києва та став на заваді наступу окупантів на столичну Оболонь. Саме тому поле бою біля села є цінним з історичного погляду", — йдеться в повідомленні.

Раніше об'єкт культурної спадщини "Поле бою: Битва за Мощун" було занесено до Переліку об'єктів культурної спадщини Київської області згідно з розпорядженням ОВА.

Потім Експертна комісія з питань обліку об'єктів культурної спадщини МКІП розглянула занесення об'єкта культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України у категорії пам’ятки національного значення.

Що відомо про окупацію та відновлення села Мощун на Київщині

11 березня 2022 року росіяни штурмували з усіх боків село Мощун — стратегічний об'єкт, який відкривав шлях на Київ. Воно стало місцем боїв за столицю.

У червні в Мощуні встановили перший модульний будинок у приватному секторі, що був зруйнований внаслідок війни. Тимчасове житло оснащене меблями та побутовою технікою, підведені комунікації.

Деяким родинам встановили модульні будинки, які надали благодійні фонди та релігійні організації. Провели світло. До вторгнення у селі проживало 900 людей, станом на березень 2023 року — близько 600.

У Київській області запустили проєкт "Щоденник війни", аби детально розповісти про усі постраждалі внаслідок російської військової агресії населені пункти. Першу історію присвятили селу Мощун.

На початок