Перший урок для школярів Київщини провели на місцях пам'яті. Зокрема, учні закладів освіти Гостомельської, Білогородської та Ірпінської громад розпочали навчальний рік у місцях, які є символами незламності, стійкості та звитяги.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що школярі побували у меморіальному комплексі "Янголи Перемоги" та на Романівському мосту, що входять до маршрутів проєкту "Київщина. Місця пам'яті". Тема заняття — "Перемагає той, хто пам'ятає".
На меморіалі школярі змогли в режимі реального часу із використанням доповненої реальності зануритись в події, що відбувались під час оборони Київщини на початку повномасштабного вторгнення.
В Ірпені вони відвідали Романівський міст, де кваліфікований гід місцями пам'яті розповів про евакуацію жителів. А віртуальна реальність, яка відображає події на "Дорозі життя", проілюструвала історію.
Також школярам показали розлом переправи, оздоблений червоними нитками, що символізують непохитну силу і дух нації. Гасло проєкту — "Не відводь очей. Дивись. Пам'ятай. Розповідай".
Що відомо про початок навчального року у Києві та області
У перший день навчального року, у Києві, внаслідок ракетної атаки РФ були пошкоджені дві школи — у Шевченківському та Святошинському районах. У будівлях повилітали вікна. Комунальники ліквідовують пошкодження. Навчальний процес у цих школах розпочався.
У Раді оборони міста теж нещодавно ухвалили рішення, що основною формою навчання для усіх закладів освіти буде очна. Але в окремих випадках також можуть бути застосовані дистанційна і змішана форми.
За 2 роки місткість укриттів в освітніх закладах Києва збільшили на 94 000 місць. І сьогодні укриття можуть вмістити 317 000 людей. У них є резервне освітлення, джерела струму, вентиляція, Wi-Fi.
Попри російську атаку вночі 2 вересня, "перший дзвоник" пролунав і для учнів Київщини. Зокрема, вперше від початку повномасштабного вторгнення відкрився для навчання Бородянський ліцей №1. Відновити його та побудувати укриття допомогли міжнародні партнери з Литовської Республіки. Тож тепер це — Литовсько-Український ліцей і сюди за парти повернулися 540 дітей.
Київщина повністю готова до нового навчального року. Всі заклади загальної середньої освіти працюватимуть за очною та змішаною формою навчання. Це 632 початкові школи, ліцеї та гімназії. Орієнтовно очікується понад 235 тис. учнів.
Майже по всій Україні розпочали роботу інспектори Служби освітньої безпеки. Йдеться про 763 заклади середньої освіти у 20 областях.