Третій навчальний рік освітні заклади почали в умовах повномасштабного вторгнення. У школах Києва та області сьогодні, 2 вересня, пролунав "перший дзвоник". Учні шкіл, ліцеїв та гімназій регіону цьогоріч навчатимуться за партами або за змішаною формою навчання, бо укриттів побільшало.
Про те, як розпочався новий навчальний рік 2024/25 у деяких освітніх закладах Києва та області розповіли очільник столиці Віталій Кличко та керівник ОВА Руслан Кравченко.
У Києві до 950 закладів столиці пішли 372 000 учнів і вихованців. Зокрема, до садочків — 58 000 дітей. До шкіл — 281 000 учнів, розповів міський голова столиці.
Зокрема, ліцей № 34 імені Віктора Максименка в Подільському районі столиці цього року працюватиме у дві зміни. Там навчаються 1 600 дітей.
Позаторік у березні будівля ліцею була пошкоджена російським обстрілом. Заклад відновили в тому ж році.
"Сьогодні місткість укриття в ньому — 1 000 місць. Під час повітряних тривог навчальний процес не припиняють і уроки проводять в облаштованому укритті", — зазначив Віталій Кличко, який побував у ліцеї у перший день навчання.
Посадовець поінформував, що за 2 роки місткість укриттів в освітніх закладах Києва збільшили на 94 000 місць. І сьогодні укриття можуть вмістити 317 000 людей. У них є резервне освітлення, джерела струму, вентиляція, Wi-Fi.
Водночас, у перший день навчального року, у Києві, внаслідок ракетної атаки РФ були пошкоджені дві школи — у Шевченківському та Святошинському районах. У будівлях повилітали вікна. Комунальники ліквідовують пошкодження. Навчальний процес у цих школах розпочався.
Попри російську атаку вночі 2 вересня, "перший дзвоник" пролунав і для учнів Київщини. Зокрема, вперше від початку повномасштабного вторгнення пролунав дитячий сміх у відбудованому Бородянському ліцеї №1. Відновити ліцей та побудувати укриття допомогли міжнародні партнери з Литовської Республіки. Тож тепер це — Литовсько-Український ліцей і сюди за парти повернулися 540 дітей
"Три роки в стінах Бородянського ліцею №1 не лунав шкільний дзвоник та дитячий сміх. Спочатку через ковід, а потім через війну. Ліцей майже повністю знищили російські окупанти", — розповів очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
За словами посадовця, із 245 пошкоджених та зруйнованих навчальних закладів на Київщині вже відновили 209.
"Попри виклики, всі школи Київщини цьогоріч працюватимуть в офлайн та змішаному режимі", — додав Руслан Кравченко.
Раніше Руслан Кравченко звітував, що Київщина повністю готова до нового навчального року. Всі заклади загальної середньої освіти працюватимуть за очною та змішаною формою навчання. Це 632 початкові школи, ліцеї та гімназії. Орієнтовно очікується понад 235 тис. учнів.
У столиці на Раді оборони міста теж нещодавно ухвалили рішення, що основною формою навчання для усіх закладів освіти буде очна. Але в окремих випадках також можуть бути застосовані дистанційна і змішана форми.
Майже по всій Україні розпочали роботу інспектори Служби освітньої безпеки. Йдеться про 763 заклади середньої освіти у 20 областях.