На Київщині 15 гідів пройшли навчання для подальшої роботи на "місцях пам'яті" російсько-української війни. Екскурсоводи розповідатимуть українською та іноземними мовами про оборону регіону від військ РФ та воєнні злочини росіян.
Про це інформує Київська обласна військова адміністрація.
Для участі в навчанні з понад пів сотні охочих відібрали 27 учасників. Серед них були працівники туристичної галузі, історики, краєзнавці, психологи, викладачі вишів, очевидці подій з деокупованих громад.
Освітній курс для екскурсоводів розробила Всеукраїнська асоціація гідів із залученням Інституту національної пам'яті України, федерації "World Federation of Tourist Guide Associations" та представників деокупованих громад.
За результатами навчання 15 гідів склали кваліфікаційний іспит. Їх залучатимуть до меморіальних заходів у населених пунктах, які постраждали через російське вторгнення.
"Місця пам'яті", де працюватимуть гіди:
- Гостомель: військове містечко, аеропорт, меморіал "Янголи Перемоги" у с. Мощун;
- Ірпінь: Романівський міст, ЖК "Ірпінські Липки", цвинтар розстріляних автомобілів, Центральний будинок культури;
- Буча: вул. Вокзальна, Церква Святого Апостола Андрія Первозванного;
- Бородянка: Центральна площа.
Раніше в Бучі на Київщині оголосили архітектурний конкурс на створення меморіалу загиблим під час окупації, який встановлять на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного.
Ірпінська міська рада ініціювала громадські слухання з питань меморіалізації жертв російської агресії. Жителі громади можуть долучитися до формування традицій вшанування полеглих на війні, які будуть проводитись під час міський заходів.
У жовтні 2022 року архітектори презентували проєкт меморіального комплексу навколо зруйнованого Романівського мосту в Ірпені. Цей міст був єдиним шляхом евакуації людей із окупованих росіянами населених пунктів Київщини.