У Києві триває підготовка до опалювального сезону. Ремонтники реконструюють тепломагістраль великого діаметра — 700 мм — на вулиці Набережно-Хрещатицькій. Магістраль постачає тепло для всього Подолу. А це майже 400 житлових будинків.
Про це розповів міський голова Києва Віталій Кличко.
Магістраль була прокладена понад 40 років тому і критично потребувала заміни.
"Лише за останніх 5 років тут виявили понад півсотні пошкоджень. А щоразу усунення пошкодження — це припинення теплопостачання для майже 900 будівель, з яких близько 400 – житлових будинків, 3 медзаклади", — йдеться у дописі посадовця.
На час реконструкції мережі гарячу воду жителям району не вимикали. Але частково перекритий рух вулицею Набережно-Хрещатицькою.
Загалом тут проклали 1,8 км нових попередньо ізольованих труб.
Роботи планують завершити до середини вересня.
Що відомо про підготовку до опалювального сезону 2024-2025 роки у Києві
На початку травня повідомлялося, що "Київтеплоенерго" розпочало підготовку до наступного опалювального сезону. Фахівці ремонтують тепломережі та модернізують супутнє теплоенергетичне обладнання.
У липні на вул. Кіото замінили ділянку трубопроводу магістральної тепломережі, яким постачається тепло для житлового масиву Лісовий.
До зими планують відремонтувати понад 150 теплоджерел, більше 200 котлів, а також насосне обладнання.
До кінця 2024 року у "Київтеплоенерго" обіцяють відремонтувати 1,3 тис. будинкових приладів обліку тепла. Паралельно фахівці здійснюють планову метрологічну повірку теплолічильників.
Київська міська рада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ у столиці. Їх розташують у місцях, де живе найбільше людей на правому і лівому берегах Києва.
Столичні комунальники проводять гідравлічні випробування тепломереж, що забезпечують опаленням житлові масиви Русанівка та Березняки. Зокрема, перевірятимуть на щільність труби, прокладені під мостом Патона, тож можливі пориви з утворенням "водоспадів".
Також в Києві діють програми для ОСББ та ЖБК, які дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання.