На Бессарабському ринку прибрали тільки "жахливий новобуд" — КМДА

На Бессарабському ринку прибрали тільки "жахливий новобуд" — КМДА

Бессарабський ринок
Бессарабський ринок у центрі Києва, 5 серпня 2024 року. Facebook/Дмитро Перов

Упорядкування внутрішнього простору не вплине на історичні елементи столичного Бессарабського ринку, оскільки роботи проводили виключно з елементами пострадянської архітектури.

Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

"Ринок позбувся недолугих надбудов п’ятнадцятирічної давнини. Це приведення будівлі до ладу. Після відповідних робіт недоторканою лишилась навіть плитка радянських часів, прибрали тільки жахливий «новобуд». Тобто жодних втручань в історичну частину немає", — запевняє Мондриївський.

Він підкреслив, що головна мета перетворень на ринку — "зробити його успішним і функціональним, зберігши історичну ідентичність і привабливість".

Також Мондриївський подякував небайдужим киянам, які "допомагають стояти на сторожі пам'яток"

Як зазначається, у Департаменті охорони культурної спадщини рекомендували КП "Бессарабський ринок" оновити паспорт об'єкта культурної спадщини, щоб чітко визначити предмет охорони задля запобігання подібних історій у майбутньому.

Напередодні громадський активіст Дмитро Перов повідомив, що на Бессарабському ринку розпочалися будівельні роботи. У КМДА кореспондентам Суспільного роз'яснили, що на ринку розпочали ремонт, там приводять до ладу торговельні ряди та частину внутрішнього простору.

Згодом КМВА тимчасово призупинила усі види ремонтно-демонтажних робіт на ринку.

Що відомо про Бесарабський ринок у Києві

У 2022 році Бессарабському ринку у центрі Києва виповнилося 110 років. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, який залишив на цю мету гроші у своєму заповіті.

З 2015 року по 2022 роки на Бессарабському ринку провели відновлювальні роботи фасаду будівлі, замінили покрівельні частини даху, поліпшили торговельні місця, облаштували місця для фаст-фудів. До повномасштабного вторгнення РФ на Бессарабському ринку планувалися реставраційні роботи.

З дня свого відкриття будівля ринку практично не змінила зовнішнього вигляду, попри військові дії й революції. Вона є пам'яткою загальнонаціонального значення, а також досі вважається однією з кращих в Києві пам'яток раціонального модерну.

На початок