Занепадає, ще й поруйнована вогнем: пам'ятку в історичному центрі Києва рятуватимуть через суд

Занепадає, ще й поруйнована вогнем: пам'ятку в історичному центрі Києва рятуватимуть через суд

"Будинок житловий 1833-1835 рр." по вул. Волоська, 5
"Будинок житловий 1833-1835 рр." по вул. Волоська, 5, Київ. Telegram/Київська міська прокуратура

Столична прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на об'єкт культурної спадщини — "Будинок житловий 1833-1835 рр." по вул. Волоська, 5, що у Подільському районі Києва.

Про це поінформувала пресслужба Київської міської прокуратури.

Будинок є рідкісним на сьогодні прикладом забудови купецької садиби І-ї третини ХІХ ст., що поєднувала житлові й торговельні функції.

"Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей будинок має беззаперечну культурну цінність", — йдеться у повідомленні.

Утім, власник будівлі не дбає про її збереження. Тож споруда, яка належить до об’єктів культурної спадщини нині захаращена і покинута.

"Власник будівлі вже тривалий час ухиляється від взяття на себе зобов'язань щодо охорони вказаного об’єкту культурної спадщини, що фактично позбавляє його гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством та вже призвело до його аварійного, захаращеного стану", — поінформували у прокуратурі.

Там розповіли, що звернулися до суду, аби змусити власника укласти охоронний договір щодо збереження покинутої спадщини.

"Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також привести його до належного стану шляхом виконання першочергових протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт", — зазначили у пресслужбі столичної прокуратури.

Як ми раніше повідомляли, торік 3 серпня загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5-Б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Тоді громадські активісти припустили, що це був навмисний підпал.

Що відомо про події, пов'язані з історичними будівлями в Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13-Б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

14 вересня історичні будівлі пивоварного заводу родини Шульца, яким понад 140 років, внесли до об'єктів культурної спадщини Києва.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. 6 грудня відбулося чергове засідання суду, згідно з яким, Міністерство оборони має привести будівлю до ладу.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили про намір створити електронний реєстр історичної забудови. Для допомоги у створенні переліку об'єктів шукають волонтерів.

У Києві власник будівлі уклав охоронний договір на пам'ятку архітектури за адресою Андріївській узвіз, 18. Прибутковий будинок 1891 року побудували з цегли за проєктом відомого київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса.

Власник об'єкту культурної спадщини – "Особняка Баккалинського" не дотримується вимог законодавства. Йдеться про укладення охоронного договору. Справу вирішували у Касаційному суді.

На початок