У Києві влітку біля деяких водойм жителі можуть відчувати запах сірки. Це свідчить про забруднення та про те, що купатися там заборонено.
Про це повідомляє у Facebook Державна екологічна інспекція Столичного округу.
Зазначається, що спекотне літо сприяє активному розмноженню водоростей та інших мікроорганізмів у водоймах. Після відмирання вони осідають на дно, утворюючи шар органічних речовин. У таких умовах, за відсутності кисню, починають активно розмножуватися бактерії, які розкладають органіку. Одним з продуктів цього розкладання є сірководень — газ з характерним запахом тухлих яєць.
"Сірководень не лише має неприємний запах, але й є токсичним для багатьох живих організмів, включаючи рибу та водні рослини. Крім того, висока концентрація цього газу може негативно вплинути на здоров'я людини, спричинивши головний біль, запаморочення та навіть отруєння", — йдеться у повідомленні.
️Екологи зауважили, що якщо біля водойми відчувається неприємний запах, то купатися у цій воді не можна. ️Також забороняється викидати сміття у водойми.
Неприємний запах на водоймах — це сигнал про те, що природна рівновага порушена. Для того, щоб зберегти чистоту водойм та забезпечити комфортний відпочинок, необхідно дотримуватися правил екологічної безпеки та бережно ставитися до довкілля і водних ресурсів, зазначили у ДЕІ Столичного округу.
Раніше повідомлялося, що у Києві в озеро Жандарка на Позняках висипали спеціальний сорбент, який може поглинати нафту. Цей засіб використовують під час очищення ґрунтів та природних водойм від нафтопродуктів.
Результати аналізу проб води показали, що вода з боку вулиці Урлівська не відповідає нормативним вимогам через такі показники: забарвленість, каламутність, запах, біохімічне та хімічне споживання кисню, вміст фенолів, загальні жири та сірководень.
Комунальники перевірили пляжі: "Золотий", "Передмістна Слобідка", "Чорторий", "Наталка", "Центральний", "Молодіжний", "Дитячий", "Венеція", "Веселка", "Галерний", "Тельбін", "Райдуга", "Троєщина", "Вербний", "Пуща-Водиця". Згідно із результатами досліджень, проби води на цих пляжах не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам (там знайшли кишкову паличку), а отже купатися на них заборонено.
Цього року пляжний сезон у столиці не відкривали, але КП "Плесо" регулярно проводить моніторинг якості води в місцях масового відпочинку киян.