Розмінування Київщини: для обстеження регіону залучать більше саперів

Розмінування Київщини: для обстеження регіону залучать більше саперів

Піротехнік
Піротехнік розміновує землю. ГУ ДСНС України в Херсонській області/Facebook

Київщина підписала меморандум з оператором протимінної діяльності. Це дозволить залучити більше фахівців для розмінування регіону.

Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку Київської ОДА.

У межах меморандуму партнери планують проводити навчання саперів та долучати своїх фахівців для виявлення боєприпасів та їх знешкодження. Усі роботи вони виконуватимуть власним коштом.

Нині фахівці ДСНС продовжують обстежувати Київщину на вибухонебезпечні предмети, які могли залишитися після бойових дій. Однак цих вибухотехніків недостатньо, аби швидко перевірити усю територію.

"Залучення сертифікованих операторів протимінної діяльності допоможе якнайшвидше знешкодити вибухонебезпечні предмети та поверне землі для використання", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про розмінування Київщини

У Київській області піротехніки регулярно проводять навчання саперів, а також планові роботи з розмінування територій.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів Київщини завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. Станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребували понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення.

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати регіон, може знадобитись 8-10 років.

Взимку цього року в Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування.

На початок