Будівельними матеріалами забезпечили благодійники: на Київщині відкрили нову амбулаторію

Будівельними матеріалами забезпечили благодійники: на Київщині відкрили нову амбулаторію

Нова амбулаторія у Бучі
Нова амбулаторія у Бучі. Бучанська міська рада/Telegram

У Бучі на Київщині відкрили нову амбулаторію групової практики. Це третій новозбудований медичний заклад після деокупації громади у 2022 році.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що медзаклад розташований у мікрорайоні Яблунська, по вулиці Водопровідна, 74. Тут працюватиме кваліфікована команда з шести лікарів: терапевти та сімейний лікар.

На Київщині
Приміщення нової амбулаторії у Бучі. Бучанська міська рада/Telegram

"Медичний персонал переїхав зі старого приміщення на вулиці Польовій, 21/10 у Бучі. Нині там залишається тільки вторинна ланка медичної допомоги. Проєкт вдалося реалізувати завдяки підтримці наших партнерів — Благодійного фонду "Леруа Мерлен Солідарність", який надав будівельні матеріали для ремонту амбулаторії", — йдеться у повідомленні.

На Київщині
Приміщення нової амбулаторії у Бучі. Бучанська міська рада/Telegram

Решту витрат профінансувала Бучанська міська рада з місцевого бюджету. Новітня амбулаторія вже розпочала роботу. Сучасні умови та висококваліфікований персонал забезпечать максимально зручний доступ до якісної первинної медичної допомоги, підсумував міський голова.

Що відомо про відновлення роботи медзакладів на Київщині під час війни

За даними Київської ОВА, через російську військову агресію на Київщині були пошкоджені 103 заклади охорони здоров'я. Два із них зруйновані повністю. Це — Макарівський центр первинної медицини та Гурівщинська медична амбулаторія.

13 закладів охорони здоров'я Київщини отримали медичне обладнання завдяки співпраці Міністерство охорони здоров'я зі Світовим банком.

У селі Озера Гостомельської громади відновив роботу "Пункт здоров'я". Приміщення було пошкоджене на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Також на Київщині відбудували амбулаторію у селі Дмитрівка Бучанського району. У березні 2022 заклад був повністю знищений унаслідок обстрілів російської армії.

Станом на початок серпня на Київщині частково та повністю відновили 101 заклад охорони здоров'я. Зокрема, будівлю Київського обласного центру ментального здоров'я у Ворзелі.

Кабмін виділив понад 1,7 млрд гривень субвенції місцевим бюджетам на відбудову та реконструкцію медзакладів у 9 областях. Серед об'єктів медичної інфраструктури, на ремонт яких виділять фінансування, є три заклади Київщини.

На початок