На Київщині добудують новий корпус лікарні

На Київщині добудують новий корпус лікарні

Ірпінська центральна міська лікарня
Ірпінська центральна міська лікарня. КОВА

В Ірпені на Київщині презентували новий етап добудови лікувального корпусу центральної міської лікарні.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"Відкрити заклад планували влітку 2022 року, але завадила повномасштабна війна. Під час бойових дій лікарня зазнала ушкоджень і її відновили за кошти Люксембургського Червоного Хреста. Далі у рамках спільного проєкту зі Світовим банком було запропоновано продовжити будівництво", — йдеться у повідомленні. 

З червня 2023 року почалася підготовка, наразі вже визначили підрядника та розпочали добудову медичного закладу. У новій будівлі розмістять:

  • діагностичне відділення
  • гінекологічне відділення
  • пологове відділення
  • інсультний центр
  • реабілітаційне відділення для стаціонарних пацієнтів
  • інші блоки.

Зазначається, що багато послуг наразі не надаються у жодному медзакладі громади (допомога при гострому порушенні мозкового кровообігу, гострому інфаркті міокарда, тромбозі, критичній ішемії периферичних судин та тяжкій політравмі). Також тут облаштують зону відпочинку, автостоянку, пішохідні тротуари, господарський майданчик, інженерні споруди тощо.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні минулого року Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок