Нова хвиля пилу з Сахари до Києва не дійде — Український гідрометцентр

Нова хвиля пилу з Сахари до Києва не дійде — Український гідрометцентр

Пил із Сахари в Києві у червні не очікується: Гідрометцентр спростував фейки
На Івано-Франківщині здійснюють моніторинг повітря через пил із Сахари. Фото: Pexels

Киянам та жителям інших українських регіонів не варто боятися погіршення якості повітря найближчими днями через пустельний пил. Повітряні маси, що рухаються з Сахари, не дійдуть до України.

Про це йдеться у повідомленні Українського гідрометцентру на сторінці у Facebook.

"Мережею Інтернет шириться новина (з посиланням на Copernicus) про надходження пилу з Сахари на територію України й, ніби він очікується у Києві", — зазначається у повідомленні синоптиків.

Метеорологи спростовують цю інформацію. Вони не прогнозують хвилю пустельного пилу над Україною. Як пояснили фахівці Гідрометцентру, за даними європейської програми дослідження навколишнього середовища "Copernicus", пил з Африки очікується над Середземномор'ям.

В Україні в цей час пануватиме повітряна маса з північно-західної Європи – завтра, 20 червня, у столиці та в Київській області очікується похолодання і короткочасні дощі з грозами. Денна температура у столиці становитиме 22°-24° С.

1 квітня 2024 року в Києві спостерігалося тимчасове погіршення якості повітря через підвищення концентрації дрібнодисперсного пилу. Разом із хвилею тепла його було занесено на територію України із Середземномор'я.

24 квітня в Україну прийшла нова хвиля пилу з Африки. Зокрема, в Києві дрібний пустельний пісок змішався з опадами, через що краплі дощу мали жовтуватий відтінок.

На початок