Жовті краплі дощу: пил із пустелі Сахара дістався Києва

Жовті краплі дощу: пил із пустелі Сахара дістався Києва

Сліди від дощу на капоті машини
Сліди від дощу на капоті машини. Фото: КМВА/Telegram

У Києві сьогодні, 24 квітня, дощові краплі мають жовтуватий відтінок. Це трапилося через те, що наразі пил із пустелі Сахара змішався із опадами.

Про це поінформувала у Telegram пресслужба Київської міської військової адміністрації.

Зазначається, що як і попереджав Укргідрометцентр, пил із пустелі Сахара сьогодні дістався території України. У Києві цей пил змішався із опадами, тому дощові краплі мають жовтуватий відтінок.

У Києві
Сліди від дощу на капоті машини. Фото: КМВА/Telegram

"Зокрема, це яскраво видно на автомобілях, які потрапили під сьогоднішній дощ в столиці — більшість автівок покриті шаром жовтого сахарського пилу", — йдеться у повідомленні.

Метеорологи зазначили, що пил залишатиметься в атмосфері над Україною до п'ятниці, 26 квітня, і з п'ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься.

24 квітня в "Укргідрометцентрі" повідомили, що пил з Африки, який днями фіксували в Греції, дістався України. Там оприлюднили супутникове зображення, на якому видно, що пил потрапив до українських південних та центральних областей і поширюється на північ.

Зазначається, що оскільки на більшій частині території країни погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах.

"Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими", — йдеться у повідомленні.

1 квітня у Києві спостерігалося тимчасове погіршення якості повітря через підвищення концентрації дрібнодисперсного пилу. Разом із хвилею тепла його було занесено на територію України із Середземномор'я.

На початок