Розмінування на Київщині: у Макарівській громаді обстежили понад 9 га території

Розмінування на Київщині: у Макарівській громаді обстежили понад 9 га території

Розмінувальна машина
Машина для розмінування. Вадим Токар/Telegram

Національний оператор розмінування Українські сервіси розмінування (UDS) розпочав розмінування забрудненої територіі у Макарівській громаді Київщини.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

За його словами, в межах укладеного Меморандуму з UDS вже обстежили 9,1 га землі.

"Команда фахівців проводить розмінування території за допомогою машин Bozena 4+ та Bozena 5+, які показують гарні результати за досить короткий час", — сказав Токар.

Селищний голова зауважив, що Макарівська громада — одна з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами у Київській області внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

У лютому цього року в Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Тестування провели з використанням справжньої міни. Машина після вибуху вціліла. Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Також є можливість працювати по навігації.

Що відомо про розмінування на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, у грудні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували в Обухівському районі Київщини. 9 квітня цього року сапери працювали у Вишгородському, 5 квітня — у Білоцерківському, 12 квітня у Фастівському районах.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. У КОВА зазначила, що, станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребують понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення. Для цього потрібна належна кількість фахівців і розмінувальна техніка.

На початок