У суботу, 8 червня, у київський арт-центр Closer прибули представники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Подільського району. В клубі відбувалася підготовка до благодійної вечірки Рейвах Прайд.
Про це у Facebook повідомляє громадська організація "KyivPride".
У дописі зазначається, що співробітники ТЦК перевіряли документи в усіх присутніх та намагалися забрати чоловіків, які не мали необхідних документів, на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
У цьому ж клубі ГО "KyivPride" планує провести 9 червня благодійний фестиваль, та представники організації вважають, що візит до закладу співробітників ТЦК може повторитися. Утім захід вирішили не скасовувати.
"Ми маємо інформацію, що серед усіх масових культурних та освітніх заходів, які сьогодні проводяться у Києві, представники ТЦК обрали для перевірки лише ЛГБТК+ подію. Ми розцінюємо дані дії як цілеспрямований тиск на прайд-рух в Україні", — йдеться у дописі.
Зазначається, що обидві події, які проводять 8-9 червня організації UkrainePride та KyivPride, є благодійними та орієнтовані на збір коштів для українських військових на бахмутському, куп’янському, харківському, донецькому та сумському напрямках.
"У лавах Збройних сил України воює багато ЛГБТК+ людей і наголошуємо, що ми повністю підтримуємо наше військо та владу в усіх необхідних діях для досягнення перемоги. Наша позиція тут однозначна і не може мати жодних інших трактувань", — йдеться у дописі.
Суспільне намагалося отримати коментар ТЦК, однак наразі відповіді не отримали.
Новий закон про мобілізацію передбачає, що у період проведення мобілізації та під час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі приписне посвідчення, військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Вимагати його пред'явити можуть поліцейські або військовослужбовці ТЦК і СП.
Наприкінці травня ГО "KyivPride"повідомили, що планують провести 16 червня Марш рівності — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Через воєнний стан в країні організатори хотіли провести захід у Київському метрополітені. У марші зможуть взяти участь до 500 людей.
Пізніше стало відомо, що Київська міська державна адміністрація не давала дозвіл на проведення Маршу рівності в столичному метро. Із міркувань безпеки організаторів маршу попросили обрати іншу локацію.