ДБР викрило схему привласнення нерухомості "Київміськбуду" на сотні мільйонів гривень

ДБР викрило схему привласнення нерухомості "Київміськбуду" на сотні мільйонів гривень

Київміськбуд
Вручення підозри. ДБР

Державне бюро розслідувань спільно з Департаментом стратегічних розслідувань викрили схему, в якій незаконно заволоділи майном "Київміськбуду" на понад 282 млн грн.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Встановили, що схему організував власник одного з підприємств-управителів фонду фінансування будівництва та директор компанії, через яку здійснювали оплату купівлі нерухомості.

"Учасники оборудки підробляли документи та без відома забудовника здійснили продаж майнових прав на об'єкти нерухомості на підконтрольних осіб. Загальна сума збитків ПрАТ "ХК "Київміськбуд" перевищує 282 млн грн", — зазначають правоохоронці.
ДБР викрило схему привласнення нерухомості "Київміськбуду" на сотні мільйонів гривень
Підозрювані. ДБР

Організатору схеми повідомили підозру в організації протиправного заволодіння майном, що спричинило тяжкі наслідки, несанкціонованому розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 361-2 ККУ).

Директор підприємства, через яке здійснювалася оплата придбання нерухомості, підозрюється у пособництві протиправному заволодінні майном (ч. 5 ст. 27, ч. 3, ст. 206-2 ККУ).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Організатору схеми обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 282,6 млн гривень. Вирішується питання щодо застосування запобіжних заходів іншим підозрюваним.

Під час розслідування правоохоронці також викрили працівника податкової служби та співробітника держбанку, які надавали фігурантам злочинної схеми інформацію щодо низки товариств.

"Зокрема, номери, дати відкриття та закриття рахунків, інформація щодо реєстрації платника податку на додану вартість та єдиного соціального внеску, інформація про місце обліку, стан рахунків, рух коштів по ним та інше", — зазначають у ДБР.

Працівнику податкової служби повідомили підозру в несанкціонованих діях з інформацією, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах, вчинених повторно, та несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2 ККУ). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років.

Водночас співробітнику держбанку повідомили підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 ККУ). Йому загрожує позбавлення волі до 2 років.

На початок