Жовтень у Києві став найтеплішим за останні 140 років

Жовтень у Києві став найтеплішим за останні 140 років

Жовтень у Києві став найтеплішим за останні 140 років
. pexels.com

Жовтень 2020 року у Києві став найтеплішим за 140 років метеоспостережень. Окрім того, місячна кількість опадів перевищила кліматичну норму майже втричі.

Такі висновки зробили кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, повідомляється на Facebook-сторінці обсерваторії.

"За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середньомісячна температура повітря жовтня у Києві склала +12,5°С, що вище за кліматичну норму на 4,4°С. Це дозволило йому зайняти першу позицію у рейтингу найтепліших з 1881 року", – йдеться у повідомленні.

При цьому найтеплішим став день 4 жовтня, коли максимальна температура повітря після полудня досягла +22,0°С. Найхолодніше ж було 21 жовтня, коли мінімальна температура під ранок опустилась до +2,5°С.

Як зазначають кліматологи, характерною особливістю цього року у столиці було те, що метеорологічне літо вперше тривало так довго – до 14 жовтня. При цьому в жовтні співробітники обсерваторії зафіксували 4 температурних рекорди. Окрім того, місяць був вологим – у Києві на проспекті Науки протягом Жовтня випало 101 мм опадів, що майже втричі перевищує кліматичну норму.

Що відомо

  • Ніч на 14 жовтня у Києві стала найтеплішою з 1993 року.
  • Метеорологи припускають, що 2020 рік стане одним з найтепліших в історії попри локальне похолодання.
  • На поверхню моря Лаптєвих почали виходити гази із замерзлих покладів метану, що може пришвидшити глобальне потепління.

На початок