Посадовця КМДА підозрюють у організації поборів з перевізників — ДБР

Посадовця КМДА підозрюють у організації поборів з перевізників — ДБР

Доповнено
посадовець КМДА, підозра
Посадовцю КМДА повідомили про підозру в організації схеми поборів від автоперевізників. Київ, 5 червня 2024 рік. Київська міська прокуратура/Telegram

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру посадовцю Київської міської державної адміністрації, який нібито організував схему поборів зі столичних автоперевізників.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що підозру також оголосили приватному підприємцю, який нібито допомагав чиновнику організувати систему поборів.

У матеріалах слідства йдеться, що у квітні 2024 року до ДБР звернулась дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Підприємство обслуговувало один із київських маршрутів. Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на "співпрацю". Зокрема, компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 тисяч гривень за право роботи на маршруті.

Підприємця-посередника затримали одразу після отримання чергового "траншу" для чиновника. Правоохоронці провели обшуки, під час яких вилучили документи та техніку, що підтверджують протиправну діяльність.

Посадовця КМДА та його спільника підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

"Триває досудове розслідування. Перевіряється можлива причетність керівництва чиновника до реалізації злочинної схеми", — йдеться в повідомленні.

У ДБР не називають імені посадовця КМДА, якому повідомили про підозру. Джерела Суспільного у правоохоронних органах уточнили, що йдеться про заступника директора департаменту транспортної інфраструктури Максима Широкова.

У КМДА також уточнили, що за процесуального керівництва столичної прокуратури підозру оголосили заступникові директора департаменту транспортної інфраструктури. Водночас заступник голови КМДА Костянтин Усов підозру не отримував, як про це повідомляли деякі ЗМІ.

"Київська міська адміністрація закликає медіа подавати інформацію коректно та не маніпулювати. Деякі медіа подають цю інформацію, що підозру вручили нібито Костянтину Усову, в якого вчора проводили обшуки слідчі Державного бюро розслідувань. За процесуального керівництва Київської міської прокуратури сьогодні, 5 червня, повідомлено про підозру заступникові директора Департаменту транспортної інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що міська влада всіляко сприятиме об'єктивному та відкритому розслідуванню в законодавчому порядку в обох справах

Напередодні, 4 червня, ДБР проводило обшуки в приміщеннях КМДА та у заступника міського голови Костянтина Усова.

На початок