У Київській області триває відновлення об'єктів, що були пошкоджені внаслідок російської збройної агресії. Зокрема, активно відбудовуються школи та дитячі садки. Наразі будівельники ремонтують Макарівський ліцей №1.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що до війни у Макарівському ліцеї №1, площа якого складала понад 4800 м², навчалися 1057 учнів. Під час активних бойових дій на території Київщини будівля закладу зазнала значних руйнувань. Там були пошкоджені опорні конструкції, покрівля, фасад. Також із ладу були виведені інженерні мережі.
Учні ліцею змушені були навчатися в інших закладах в офлайн режимі. У 2023/2024 навчальному році в ліцеї нараховувалося лише 784 учні, які здобували освіту в змішаному форматі. Зокрема, очне навчання 1-4 класів здійснювалося в другу зміну в приміщенні Макарівського ліцею №2. Учні середньої та старшої ланки також навчалися офлайн у другу зміну в опорному закладі освіти за окремим графіком та вчилися дистанційно.
"Роботи з відновлення закладу освіти розпочалися в травні 2024 року в рамках "Програми з відновлення України", що фінансується Європейським інвестиційним банком. Відповідно до розробленого проєкту в будівлі ліцею передбачено провести відновлення покрівлі, термомодернізацію, відремонтувати класні приміщення, спортивну залу, їдальню та коридори, замінити інженерні мережі, встановити системи пожежної сигналізації та оповіщення, відновити благоустрій", — йдеться у повідомленні.
Капітальний ремонт розпочався з підготовчих робіт. Наразі фахівці демонтують пошкоджені конструкції. Також працюють над демонтажем зруйнованих інженерних мереж. Паралельно підрядник підсилює фасади. Тривають роботи з облаштування підвальної частини будівлі, де буде тимчасове укриття. Роботи виконуються за фінансування Європейського інвестиційного банку.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.
Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.
Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.
Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.
Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області.
Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час вторгнення на територію регіону.