Пожежі на природі: протягом тижня у Києві загалом загасили майже 20 тисяч квадратних метрів

Пожежі на природі: протягом тижня у Києві загалом загасили майже 20 тисяч квадратних метрів

У Києві за минулий тиждень, із 20 по 26 травня, рятувальники ДСНС загасили пожеж на природі на загальній площі майже 20 тисяч квадратних метрів.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Головного управління Державної служби із надзвичайних ситуацій столиці.

"Майже 20 000 кв. м, або 3 футбольних поля. Такої загальної площі сягнули пожежі в природних екосистемах за минулий тиждень. 82 рази вогнеборці Києва виїжджали на ліквідацію загорянь", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що подібні пожежі несуть за собою невиправні наслідки для природних екосистем, на відновлення яких знадобиться не один рік. Задля збереження природи, жителів закликають дотримуватися таких правил:

  • не спалювати суху рослинність та пух, контрольоване випалювання дуже швидко може перерости в неконтрольовану пожежу
  • для відпочинку на природі обирати лише місця, офіційно пристосовані для цього, не розпалювати багаття на землі
  • не кидати недопалки та сміття на землю, окрім засмічення природи, сфокусовані сонячні промені через пляшку можуть спричинити пожежу
  • у разі виявлення пожежі одразу повідомляти за номером 101 або 112.

Синоптики поінформували про надзвичайний рівень пожежної небезпеки із 28 по 30 травня в Києві та області. Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожежі в екосистемах, при наявності джерел поширення (відкритого вогню). Жителів закликають утриматися від розведення вогню.

Станом на кінець квітня в Києві рятувальники ДСНС зафіксували 41 пожежу в екосистемах. Вогонь охопив загальну площу 5,15 га. Така ситуація негативно впливає на довкілля, знищуючи рослинність та витісняючи дику фауну з їхніх природних середовищ. Також вогонь спричиняє збільшення викидів CO2 в атмосферу, погіршуючи якість повітря та сприяючи зміні клімату.

На початок