У Бучанській громаді прибрали стихійне сміттєзвалище

У Бучанській громаді прибрали стихійне сміттєзвалище

стихійне сміттєзвалище
На Київщині прибрали стихійне сміттєзвалище. Бучанська міська рада

У Бучанській громаді на Київщині ліквідували ще одне стихійне сміттєзвалище.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Інспектори з благоустрою протягом кількох днів прибирали стихійний смітник, який утворився в мікрорайоні Учгосп у Ворзелі. Місцевих жителів закликають дотримуватись законодавства про поводження з відходами.

"Не створюйте стихійні сміттєзвалища, а укладайте офіційні договори на вивезення сміття зі спеціалізованими компаніями", — наголосив начальник інспекції з благоустрою Ярослав Дученко.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі на Київщині поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоду майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.

На початок